آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199178
تاریخ انتشار : 15 دی 1395 10:55
تعداد بازدید : 830

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت اعلام کرد :

برخورد قاطع با قاچاق فروشی در فروشگاه های آنلاین

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از تصمیم این سازمان برای مقابله با عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی خبر داد.

 شاتا- بهنود قاسمی گفت: پیرو وظایف و مسوولیت های قانونی به ویژه ماده 36 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی، عرضه قانونی و ضابطه مند کالا و رونق اقتصادی کشور با هرگونه پخش و فروش کالای قاچاق در فضای مجازی با جدیت برخورد می شود. 
وی اعلام کرد: نماد اعتماد الکترونیکی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز تجارت الکترونیکی) به فروشگاه های اینترنتی واجد شرایط اعطا شده که اعطای این نماد در راستای نظارت بر فعالیت فروشگاه های اینترنتی در فضای سایبر و تامین امنیت خاطر خریداران از فروشگاه اینترنتی است.
مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت گفت: هرچند درحال حاضر سهم فروشگاه های اینترنتی در بازار خرده فروشی قابل توجه است و در این میان فروشگاه های دارای نماد عمدتا در چارچوب قوانین و مقررات کشور فعالیت می کنند؛ اما موارد تخلف این فروشگاه ها مورد مماشات قرار نخواهد گرفت. 
وی با بیان نقش فروشگاه های اینترنتی بزرگ دارای مجوز قانونی در شفاف سازی قیمت و اطلاعات کالا و عرضه محصول به قیمت یکسان در سراسر کشور و فراهم کردن شرایط رقابتی در سطح بازار، خواستار برخورد جدی دستگاه های متولی از جمله پلیس فتا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه های مسوول با فروشگاه های فاقد نماد اعتماد الکترونیکی شد.
وی تعداد بازرسی های انجام شده طی 7 ماهه نخست امسال را بیش از 180 هزار مورد اعلام و گفت: حاصل بازرسی های انجام گرفته طی این مدت تشکیل 8 هزار فقره پرونده کشف کالای قاچاق در سطح عرضه بوده است. 
مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت ارزش کالاهای کشف شده را 800 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: از این تعداد بازرسی 82 هزار مورد طی انجام گشت مشترک با سایر ارگان ها و دستگاه های مرتبط انجام شده است.  وی گفت : سازمان حمایت با جدیت و قاطعیت موضوع را دنبال می کند و به کسانی که قصد سوءاستفاده از فضای مجازی برای فروش کالاهای قاچاق دارند، هشدار می دهیم با برخورد قانونی این سازمان مواجه خواهند شد.
قاسمی در ادامه گفت: به شهروندان نیز توصیه می کنیم از خرید کالا در فروشگاه های غیرمجاز اینترنتی که فاقد نماد الکترونیکی و نشان سازمان تجارت توسعه الکترونیکی هستند، خودداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :