آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199177
تاریخ انتشار : 15 دی 1395 10:54
تعداد بازدید : 1403

انتقاد از بی توجهی به قطع سرویس تلفن ثابت شاتل

مدیرعامل شرکت شاتل از ادامه قطع سرویس تلفن ثابت این شرکت خبر داد.


فناوران- احمدرضا نخجوانی با اعلام اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از چهارشنبه بعدازظهر 8دی که سرویس تلفن ثابت این شرکت توسط مخابرات و به بهانه نداشتن قرار داد اتصال متقابل قطع شده بود، وعده حل مشکل تا 24 ساعت را داد، اما حالا سازمان برای اتصال مجدد شاتل پاسخ روشنی ندارد.
وی گفت: با توجه به تاکید وزیر ارتباطات، این شرکت راه اندازی تلفن ثابت را ابتدا در مناطق محروم در اولویت و دستور کار خود قرار داد و با همه چالش های جانبی، این سرویس را در 27 اردیبهشت سال جاری (روز جهانی ارتباطات) روشن کرد.
احمد رضا نخجوانی با ابراز تاسف از عدم اقدام روشن از سوی وزارت ارتباطات برای حل مشکل قطع سرویس تلفن ثابت این شرکت گفت: در ماه های مختلف شرکت با چالش های مختلفی مانند نبودن تعرفه انتقال ترافیک خدمات ترابردپذیر، مقاومت اپراتورها برای برقراری اتصال متقابل، دریافت مجوز فرکانس و غیره رو به رو بود که با پیگیری مدیران ارشد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و به صورت تدریجی برطرف شد. اما در این میان بیش ترین مشکل این شرکت برای راه اندازی خدمات تلفن ثابت، عدم همکاری مخابرات و همراه اول بود. 
براساس اظهارات مدیرعامل شاتل، این شرکت از سال گذشته تاکنون بیش از ده ها جلسه با حضور مقامات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت مخابرات داشته که پس از برگزاری چندین جلسه و دستور مستقیم رگولاتوری، اتصال سرویس تلفن ثابت این شرکت از هفته گذشته تنها در شش استان کشور صورت گرفت. وی با بیان انتقاد های مطرح شده از سوی مقامات وزارت ارتباطات نسبت به دارندگان پروانه FCP که براساس تعهداتشان تاکنون پیشرفتی نداشته اند، گفت: با توجه به همه موانعی که در یک سال گذشته پیش روی شرکت بود؛ اما ما تصمیم گرفتیم  با عدم برقراری اتصال متقابل با اپراتور اول و امکان ارایه سرویس تنها در شش استان خدمات خود را (پس از دریافت تاییدیه قیمت از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) به بازار عرضه کنیم.
وی افزود: چندین روز است که این شرکت مجبور به توقف خدمات تلفن ثابت خود شده و اخطار 24 ساعته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (در تاریخ هشتم دی) به شرکت مخابرات ایران هم بی پاسخ مانده است. چنانچه گویی شرکت مخابرات ایران اعتقادی به جایگاه و نقش حاکمیتی و نظارتی سازمان هم ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :