آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199176
تاریخ انتشار : 15 دی 1395 10:50
تعداد بازدید : 1234

ایجاد کارتابل الکترونیکی برای دانش آموزان و کارمندان آموزش و پرورش

مسوول گروه هوشمندسازی مدارس در وزارت آموزش و پرورش با بیان دگرگونی آموزش با استفاده از فناوری اطلاعات و ابزارهای مربوط به آن، از لزوم تولید محتوا و بومی سازی اطلاعات در جهت بی نیازی از خارجی ها سخن گفت.

ایسنا- رحمان عیسی زاده در پاسخ به ضرورت هوشمندسازی مدارس با توجه به حجم بالای هزینه های آن گفت:  تکنولوژی وارد خانه ها شده و در دست بچه ها قرار دارد، بنابراین اگر آموزش و پرورش یا هر نهاد دیگری که امر فرهنگ سازی را برعهده دارد سراغ این ابزار نیاید، دانش آموزان در این فضا گم می شوند. بنابراین ما نیز این ضرورت را احساس کردیم که از این ابزار در راستای آموزش و پرورش استفاده و با بودجه موجود حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از مدارس را هوشمند کنیم.
عیسی زاده به ایجاد کارتابل دانش آموزان، معلمان، اولیا و کارمندان آموزش و پرورش به عنوان اقدامی در جهت هوشمندسازی پرداخت و بیان کرد: برای هر کدام از این افراد چهار نوع خدمت در زمینه آموزش و پرورش ارایه می شود. در کارتابل اولیا، والدین می توانند وارد سایت مدرسه دانش آموزان شوند، اطلاعات فرزند خود را در زمینه آموزشی ببینند یا اینکه معلم می تواند نمره دانش آموز را ثبت کند یا محتوایی را که تولید کرده قرار دهد تا دانش آموز دسترسی داشته باشد یا کارمندان آموزش و پرورش در کارتابل خود می توانند فیش حقوقی خود و وضعیت حکم 
خود را ببینند.
وی با بیان اینکه ما هوشمندسازی را به فضای پژوهشی دانشگاه بردیم، گفت: کارهای زیادی در این زمینه انجام شده است، ازجمله همایش ملی مدارس هوشمند در بجنورد که اواخر اسفند ۹۴ برگزار شد و هزار نفر از کل کشور آمده بودند و ۱۱۵ مقاله هوشمندسازی ارایه شد.
مسوول گروه هوشمندسازی مدارس در وزرات آموزش و پرورش در پاسخ به چگونگی حضور اینترنت در کلاس های هوشمند بیان کرد: به کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال شبکه ملی هستیم. ما در بخش آموزش و پرورش اینترنت نداریم، اینترانت یا اینترنت داخلی داریم و به دنبال این هستیم که دانش آموز هرچه می خواهد از کشور خودش بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :