آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199174
تاریخ انتشار : 15 دی 1395 10:45
تعداد بازدید : 1521

هشدار وزارت ارشاد به ادمین‌ها

مهلت ثبت کانال های تلگرامی تمدید نمی شود

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیران کانال های تلگرامی و سایر شبکه های اجتماعی فعال در کشور درباره لزوم ثبت کانال های بالای 5 هزار عضو هشدار داد.


فناوران- سیدمرتضی موسویان، رییس این مرکز اعلام کرد: با عنایت به بند اول مصوبه جلسه سی و چهارم شورای عالی فضای مجازی مورخ ششم آذر ماه ٩٥ با موضوع «انتشار انبوه محتوا در شبکه های اجتماعی و نیز در راستای صیانت از حقوق شهروندی و مالکیت معنوی دارندگان محتوای دیجیتال در فضای مجازی» لازم است کلیه صاحبان کانال و خدمات مشابه آن در تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی فعال در کشور که بیش از 5 هزار عضو یا دنبال کننده دارند، حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به ثبت در سامانۀ تعیین شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی های samandehi.ir و saramad.ir اقدام کنند.
وی افزود: بدیهی است با توجه به این مصوبه پس از انقضای مهلت مزبور، فعالیت کانال ها و خدمات مشابهِ ثبت نشده غیرقانونی خواهد بود.
محمود واعظی، وزیر ارتباطات نیز در گفت و گو با فارس در این باره گفت: ثبت اطلاعات شبکه های اجتماعی بیشتر از ۵ هزار کاربر در قالب طرح کلان حفظ حریم خصوصی کاربران به تصویب رسیده است.
وی افزود: برای تدوین و تصویب این طرح طی شش ماه میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستگاه های ذیربط با مرکز ملی فضای مجازی هماهنگی نزدیکی شده بود.
واعظی گفت:  مجموعه فعالیت هایی که برای ساماندهی شبکه های اجتماعی از آن یاد می شود و همچنین کارهایی برای حفظ حریم خصوصی مردم و اینکه اطلاعات در داخل کشور بماند، در طرح ساماندهی شبکه های اجتماعی دیده شده و احراز هویت مدیران کانال های تلگرامی با بیش از 5 هزار عضو بخشی از این طرح است.
براساس این گزارش طرح ثبت کانال های تلگرامی از 7 دی ماه آغاز شده و بنابراین صاحبان این کانال ها تا 7 بهمن ماه برای ثبت نام فرصت دارند. هنوز درباره اینکه ثبت نشدن کانال ها در این سامانه چه پیامدی دارد، چیزی
 اعلام نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :