fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 199174
  تاریخ انتشار : 15 دی 1395 10:45
  تعداد بازدید : 1458

  هشدار وزارت ارشاد به ادمین‌ها

  مهلت ثبت کانال های تلگرامی تمدید نمی شود

  مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیران کانال های تلگرامی و سایر شبکه های اجتماعی فعال در کشور درباره لزوم ثبت کانال های بالای 5 هزار عضو هشدار داد.

  فناوران- سیدمرتضی موسویان، رییس این مرکز اعلام کرد: با عنایت به بند اول مصوبه جلسه سی و چهارم شورای عالی فضای مجازی مورخ ششم آذر ماه ٩٥ با موضوع «انتشار انبوه محتوا در شبکه های اجتماعی و نیز در راستای صیانت از حقوق شهروندی و مالکیت معنوی دارندگان محتوای دیجیتال در فضای مجازی» لازم است کلیه صاحبان کانال و خدمات مشابه آن در تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی فعال در کشور که بیش از 5 هزار عضو یا دنبال کننده دارند، حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به ثبت در سامانۀ تعیین شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی های samandehi.ir و saramad.ir اقدام کنند.
  وی افزود: بدیهی است با توجه به این مصوبه پس از انقضای مهلت مزبور، فعالیت کانال ها و خدمات مشابهِ ثبت نشده غیرقانونی خواهد بود.
  محمود واعظی، وزیر ارتباطات نیز در گفت و گو با فارس در این باره گفت: ثبت اطلاعات شبکه های اجتماعی بیشتر از ۵ هزار کاربر در قالب طرح کلان حفظ حریم خصوصی کاربران به تصویب رسیده است.
  وی افزود: برای تدوین و تصویب این طرح طی شش ماه میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستگاه های ذیربط با مرکز ملی فضای مجازی هماهنگی نزدیکی شده بود.
  واعظی گفت:  مجموعه فعالیت هایی که برای ساماندهی شبکه های اجتماعی از آن یاد می شود و همچنین کارهایی برای حفظ حریم خصوصی مردم و اینکه اطلاعات در داخل کشور بماند، در طرح ساماندهی شبکه های اجتماعی دیده شده و احراز هویت مدیران کانال های تلگرامی با بیش از 5 هزار عضو بخشی از این طرح است.
  براساس این گزارش طرح ثبت کانال های تلگرامی از 7 دی ماه آغاز شده و بنابراین صاحبان این کانال ها تا 7 بهمن ماه برای ثبت نام فرصت دارند. هنوز درباره اینکه ثبت نشدن کانال ها در این سامانه چه پیامدی دارد، چیزی
   اعلام نشده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :