آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199087
تاریخ انتشار : 14 دی 1395 11:9
تعداد بازدید : 830

سرمایه گذاری بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» روی فناوری دارورسانی خودکار

بنیاد خیریه ای که بیل و ملیندا گیتس، صاحبان سابق مایکروسافت اداره می کنند، با سرمایه گذاری روی یک تکنولوژی دارورسانی خودکار، سعی در مقابله با ایدز در آفریقا دارد.

آنا- پیشگیری همیشه بهتر از درمان است؛ اما در درمان هم نوعی پیشگیری وجود دارد که از بروز وضعیت حاد جلوگیری می کند. در بیماری های مزمن که دریافت داروی روزانه برای حال بیمار حیاتی است، تنظیم رسیدن دارو به بدن یکی از راه های پیشگیری از وضعیت حاد و مرگ محسوب می شود.
بنیاد خیریه ای که میلیاردر معروف، بیل گیتس و همسرش ملیندا تأسیس کرده است، مبلغ 140 میلیون دلار روی نوعی پمپ زیرپوستی سرمایه گذاری کرده است تا این دستگاه را برای تولید انبوه و ارزان و ارسال به آفریقای مرکزی آماده کند.
این پمپ می تواند مقدار داروی لازم برای مصرف روزانه تا شش ماه یا یک سال را در خود نگه دارد و در زمان دقیق آن را به داخل خون بفرستد. چنین وسیله ای برای جلوگیری از بروز علائم ایدز، انتقال HIV و حتی بیماری های ساده اما کشنده دیگر مانند دیابت نوع دو مورد استفاده قرار می گیرد.
پمپ دارو که به سادگی زیر پوست قرار داده می شود، نیاز به مراجعه به پزشک را در حد یک یا دو بار در سال کاهش می دهد و دیگر نیازی نیست بیمار هر روز و در هر شرایطی نگران استفاده به موقع داروها باشد.
مبارزه با ایدز در آفریقا به دلیل اعتقادات سنتی که از روش های پیشگیری از بارداری در رفتار جنسی امتناع می کند و به خصوص در قبایلی که حتی دریافت دارو را چندان مطلوب نمی دانند، با مشکلات زیادی همراه است و بنیاد بیل و ملیندا گیتس امیدوار است با این راه بتواند بر بخش زیادی از این مشکلات غلبه کند. هنوز مشخص نیست قیمت تمام شده این پمپ سوزنی شکل و داروی داخل آن می تواند مشکلات آفریقا را حل کند یا خیر؛ اما امیدهایی وجود دارد که با این سرمایه گذاری خیریه، محصول نهایی در حدی که بتوان آن را در اختیار فقیرترین منطقه جهان قرار داد، ارزان تمام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :