آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199077
تاریخ انتشار : 14 دی 1395 10:58
تعداد بازدید : 1267

راهکار ابداعی اپراتور دوم برای انتقال مالکیت سیم کارت

شرکت ایرانسل راهکاری برای حل مشکل کسانی که سیم کارت به نامشان نیست، اعلام کرده است.

ایسنا- مشترکان متعددی هستند که سیم کارتی را برای مدت ها استفاده کرده اند، اما این سیم کارت به طور قانونی به نام آنها نیست و در صورتی که به هر دلیل دچار مشکل شود، فرد، دیگر قادر به پیگیری موضوع و استفاده مجدد از آن نخواهد بود.
از سوی دیگر، در گذشته در مقطعی از زمان از طریق برخی فروشگاه های غیرمجاز یا به طور مثال کیوسک های مطبوعات سیم کارت های فعال به فروش می رسید؛ اما با توجه به اینکه مسوولیت هرگونه سوء استفاده از سیم کارت ها طبق قانون بر عهده مالک آن است، مدتی است در این خصوص سختگیری بیشتری لحاظ شده و جلوی این روند گرفته شده است. با این حال همچنان مشترکان متعددی در سطح جامعه وجود دارند که از گذشته خط تلفن همراه آنها به نام فردی غیر از خودشان ثبت شده است.
طبیعی است افرادی که طی این مدت به استفاده از سیم کارت هایی که به نام فردی غیر از آنهاست، پرداخته اند اکنون ممکن است در زمینه احراز هویت دچار مشکلاتی شده و در پایان شماره ای را که سال ها از طریق آن با دیگران ارتباط داشته اند، از دست بدهند.
ایرانسل برای حل مشکل این دسته از مشترکان راهکاری در نظر گرفته و شرایطی فراهم کرده است که در صورت امکان مالکیت سیم کارت های مذکور تغییر کرده و به نام مشترکی که از آنها استفاده می کند، ثبت شود.
بر این اساس  مشترکان می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات مشتریان ایرانسل از طریق تکمیل فرم های مربوطه درخواست خود را برای تغییر مالکیت ثبت کنند.
در چنین شرایطی به شرط آنکه شماره مذکور همچنان فعال بوده، حکم قضایی نداشته باشد و در گذشته نیز سابقه تغییر مالکیت برای آن ثبت نشده باشد، این امکان وجود دارد که فرد با در دست داشتن سیم کارت و کارت ملی در دفاتر خدماتی به ثبت اطلاعات مربوط به خود (فرد استفاده کننده از سیم کارت) و  درخواست تغییر مالکیت بپردازد.
بدین ترتیب پس از طی دوره ای چند ماهه در صورتی که شکایتی صورت نگرفته و مالک اصلی خط درخواستی برای بازپس گیری آن نداشته باشد، این امکان وجود دارد که مالکیت خط تغییر کرده و به نام فردی که به استفاده از آن می پردازد، ثبت شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :