fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 199074
  تاریخ انتشار : 14 دی 1395 10:56
  تعداد بازدید : 1085

  با مجوز شورای شهر صورت می‌گیرد

  درآمدزایی شهرداری تهران از تجارت الکترونیکی

  اعضای شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به بهره گیری از تجارت الکترونیکی به عنوان یکی از منابع درآمد پایدار شهرداری» را به تصویب رساندند.

  مهر- محمدمهدی تندگویان در سیصد و هفدهمین جلسه شورای شهر تهران از یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به بهره گیری از تجارت الکترونیکی به عنوان یکی از منابع درآمد پایدار شهرداری دفاع کرد.  
  وی گفت: امروز تجارت الکترونیکی در شهر در حال فعالیت است و بخش خصوصی در اشکال مختلف در این حوزه فعال است؛ ولی ضمانت اجرایی در این زمینه به منظور تامین امنیت برای شهروندان وجود ندارد و به همین دلیل شهرداری باید با ساماندهی و نظارت در این بخش ضمانت اجرایی این پدیده شهری را تامین کند.
  تندگویان در ادامه با بیان بندهایی از برنامه دوم شهرداری تهران که اختصاص به هوشمندسازی شهر دارد، گفت: ورود شهرداری به این موضوع می تواند در کاهش سفرهای شهری و همچنین کاهش آلودگی هوا و نیز ساماندهی خدمات شهری تاثیرگذار باشد.  
  این عضو شورای شهر افزود: هدف از این طرح تصدی گری در بخش خصوصی نیست؛ بلکه شهرداری به عنوان یک مجموعه خدماتی در شهر تهران باید با توجه به تاکید برنامه دوم درخصوص هوشمندسازی شهر ورود کند تا هم درآمدزایی و هم ارایه خدمات مطلوب و به روز در شهر داشته باشد.  
  تندگویان گفت: توسعه تجارت الکترونیکی تاثیر خوبی در کاهش آلودگی هوا و همچنین در دسترس قرار دادن خدمات به صورت ٢٤ ساعته برای شهروندان خواهد داشت.
  در ادامه این نشست رضا تقی پور، سخنگوی شورا در دفاع از این طرح گفت: ما دراین طرح به دنبال این نیستیم که شهرداری خودش به عنوان یک کار اجرایی ورود پیدا کند؛ بلکه تاکید ما بر ورود حاکمیتی شهرداری است همانند آنچه وزارت ارتباطات زیرساخت ها را برای ارایه خدمات الکترونیکی سایر شرکت ها و سازمان ها ایجاد می کند و آنها هم باید مجوز از این وزارت خانه دریافت کنند. در حوزه خدمات شهری نیز شهرداری این وظیفه را باید بر عهده داشته باشد.  
  درنهایت یک فوریت این طرح با اکثریت آرا تصویب شد. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :