آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199065
تاریخ انتشار : 14 دی 1395 10:34
تعداد بازدید : 1231

کسپرسکی گزارش کرد

«سیستم های صنعتی» هدف 28 درصد حملات سایبری به ایران

براساس اطلاعات منتشره از سوی بخش پاسخ وضعیت اضطراری سیستم های صنعتی شرکت کسپرسکی، در دو هفته گذشته پس از چین، بخش صنعتی ایران با بیشترین حمله سایبری روبه رو بوده است.

فناوران- بخش پاسخ وضعیت اضطراری سیستم های صنعتی شرکت کسپرسکی پروژه جدید این شرکت است که خدمات اطلاعاتی مختلفی را ارایه می کند. از جمله این خدمات نقشه آنلاین حملات سایبری به بخش صنعتی است که در لحظه میزان حمله به هر کشور را نشان می دهد.
همچنین این شرکت نسبت حملات صنعتی به کل حملات را در دو هفته گذشته نشان می دهد که براساس این جدول در کشورهای چین، ایران و هند بیشترین درصد حملات سایبری ثبت شده است.
براساس این جدول حدود 32 درصد حملات سایبری دو هفته گذشته به کشور چین در بخش صنعتی بوده است که این میزان برای ایران 28 درصد، هند 24 درصد، ویتنام 23 درصد، اندونزی 22 درصد، بلاروس 21 درصد و کره شمالی 20 درصد است.
کشورهای اوکراین، عربستان سعودی، تایلند، ژاپن، مالزی، رژیم صهیونیستی، آرژانتین، ترکیه، امارات، روسیه، مکزیک، فرانسه، برزیل، اسپانیا و تایوان در جایگاه های بعدی ایستاده اند.
درصد بالای حملات سایبری به حوزه صنعت می تواند نشان دهنده سازمان یافته بودن این حملات باشد به ویژه اینکه چین و ایران به عنوان دو کشوری که در سال های گذشته با حملات سازمان یافته سایبری از سوی آمریکا روبه رو بوده اند، در رتبه های اول و دوم هستند.
همچنین براساس اطلاعات کسپرسکی 49 درصد حملات به سیستم های صنعتی از طریق Visual Basic Scripting، 23 درصد از طریق UtoCAD، 17 درصد از طریق Autoit و 12 درصد از طریق JavaScript صورت گرفته است.
برای اطلاعات بیشتر درباره این حملات می توانید به سایت پاسخ وضعیت اضطراری سیستم های صنعتی شرکت کسپرسکی به نشانی
ics-cert.kaspersky.com مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :