آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199061
تاریخ انتشار : 14 دی 1395 10:33
تعداد بازدید : 668

رییس اتحادیه فناوران رایانه:

مشکل ترخیص کالاهای کامپیوتری حل شد

رییس اتحادیه فناوران رایانه استان تهران از لغو قانون انتقال کالاهای کامپیوتری به زیرمجموعه کالاهای خانگی گفت و اعلام کرد: در پی برگزاری جلساتی با روسای بخش ثبت سفارش و معاون وزیر صنعت، قرار بر این شد مسیر ثبت سفارش باز و محموله های وارداتی از گمرک ترخیص شود.

فناوران- خودداری گمرک از ترخیص محموله های وارداتی نوت بوک و برخی از اقلام کامپیوتری در هفته های گذشته بازار کامپیوتر را از لحاظ موجودی در مضیقه قرار داد. در کنار این اتفاق برخی از فعالان بازار از فرصت به دست آمده استفاده کرده و کالاها را به بهانه کاهش شدید موجودی با قیمت گران تر به فروش رساندند. حال به گفته سید مهدی میرمهدی، با توافق انجام شده، بخشی از محموله های وارداتی از گمرک ترخیص شده است. 
وی افزود: با اجازه میرنژاد، معاون وزیر صنت، معدن و تجارت و مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک، کالاهای وارداتی از روز گذشته از گمرک ترخیص شده و آن دسته از واردکنندگانی که هنوز موفق به ترخیص کالاها نشده اند، به احتمال زیاد دارای برخی تخلفات وارداتی هستند.
وی درباره ساماندهی بازار خدمات پس از فروش نیز گفت: قرار بر این است که در آینده نزدیک تنها واردکنندگانی که اتحادیه نام آنها را به عنوان واردکننده مجاز به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است، مجاز به ثبت سفارش  واردات کالا خواهند بود. به گفته میرمهدی، برای این واردکنندگان که تعداد آنها حدود 50 شرکت است، نام کاربری و رمز عبور تعیین شده و ثبت سفارش برای کالاهای کامپیوتری زیر نظر ارگان های مربوطه انجام خواهد شد.
وی اطهار امیدواری کرد با اعمال اقدامات کنترلی، مشکلات گارانتی و واردات کالا در بازار کامپیوتر کاهش یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :