آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198991
تاریخ انتشار : 13 دی 1395 11:41
تعداد بازدید : 632

مرحله نهایی دومین المپیاد تکنیسین های ایران برگزار شد

سامسونگ الکترونیکس امسال آخرین مرحله دومین دوره المپیاد تکنیسین های ایران را در روزهای پنج شنبه، نهم و جمعه، با کمک سازمان فنی و حرفه ای در مرکز تربیت مربی کرج برگزار کرد.

فناوران- حدود ۲ هزار داوطلب از سراسر کشور در مرحله اول این المپیاد که به صورت الکترونیکی و با حضور در مراکز فنی و حرفه ای استان ها برگزار شد، حضور داشتند که ۴۰ نفر برتر (هر رشته ۱۰ نفر) به مرحله نهایی راه یافتند. امسال در بین نفرات نهایی، یک شرکت کننده خانم نیز حضور داشت.
تمام هزینه های این المپیاد از جمله تهیه تجهیزات، دستگاه ها، رفت و آمد و اقامت شرکت کنندگان را مانند سال گذشته، شرکت سامسونگ به عهده گرفت.
سامسونگ به عنوان متولی این المپیاد، نفرات برتر گرایش های موبایل و تبلت، لوازم خانگی، دستگاه های تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویری را با توجه به امتیازشان در آزمون اول، به این مرحله دعوت کرده بود تا تکنیسین های ایرانی با رقبای خود در گرایش تخصصی شان به رقابت بپردازند و مانند سال گذشته نفرات اول تا سوم هر گرایش مشخص شوند تا بهترین تکنیسین های ایرانی، فرصتی برای نمایش توانایی ها و تخصص های خود داشته باشند. 
روز پنج شنبه، تکنیسین ها دانش نصب تجهیزات، اطلاعات و دانش تئوری و نحوه برخورد صحیح با ارباب رجوع را به معرض نمایش گذاشتند که این مراحل تقریبا ۳۰ درصد از نمره آزمون نهایی را به خود اختصاص می داد. ۷۰ درصد مابقی امتیازها در بخش فنی، عیب یابی و رفع نقص به تکنیسین ها تعلق می گرفت.
این رقابت ها در روز جمعه نیز ادامه داشت و کارشناسان هر گروه به شرکت کنندگان فرصت عیب یابی دستگاه ها و همچنین برطرف کردن این عیب ها را دادند. سه اصل سرعت، دقت و رعایت نکات ایمنی از جمله شاخص های مهم این بخش از مسابقه بود و تکنیسین ها به دقت توسط کارشناسان، داوران و ناظران هر گرایش زیر نظر قرار گرفته می شدند؛ نتایج آزمون براساس سیستم ارزشیابی مسابقات (CIS) محاسبه می شود تا شایسته ترین افراد از سوی سامسونگ معرفی شوند و جوایز خود را دریافت کنند.
نتایج این مسابقات به زودی از سوی شرکت سامسونگ و سازمان فنی و حرفه ای اعلام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :