آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198986
تاریخ انتشار : 13 دی 1395 11:36
تعداد بازدید : 996

با همکاری وزارتخانه‌های ارتباطات و جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد

رفع بحران آب با کمک هوشمندسازی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه قرار شد اتصال به اینترنت 1200 مرکز روستایی وزارت جهاد کشاورزی در اولویت قرار گیرد، گفت: امیدواریم تا یک ماه دیگر با حضور محمود حجتی، مرکز تبادل اطلاعات خوشه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست (AGIX) بخش جهاد کشاورزی را افتتاح کنیم.

فناوران- محمود واعظی در پایان جلسه هماهنگی خوشه کشاورزی، محیط زیست و آب در دولت الکترونیکی در جمع خبرنگاران گفت: قرار است دولت الکترونیکی در دهه مبارک فجر رونمایی شود که برای این کار 14 خوشه در دولت الکترونیکی تعریف کرده ایم.
وی با بیان اینکه پهنه خوشه کشاورزی به وسعت جغرافیای کل کشور است، افزود: مشخصا در جهاد کشاورزی بیش از 3 میلیون و 700هزار نفر تولیدکننده و 80 میلیون مصرف کننده محصولات کشاورزی وجود دارد؛ بنابراین اگر بتوانیم آموزش و اطلاعات موردنیاز آنها را در سراسر کشور الکترونیکی کنیم و در دسترس قرار دهیم، کار بزرگی صورت گرفته است.
وزیر ارتباطات در تشریح اقدامات انجام شده در حوزه دولت الکترونیکی در وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به گستردگی وزارت جهاد کشاورزی در مجموع 400 مجوز برای بخش های مختلف وجود داشت که نیازمندان باید اخذ می کردند. براساس سنت موجود برای هر مجوز 8 بار رفت و آمد لازم بود که این 400 مجوز به 100 مجوز تبدیل شده و آن نیز الکترونیکی شد تا مردم از اقصی نقاط کشور بدون نیاز به رفت و آمد بتوانند آنها دریافت کنند.
وی موضوع آب را بحث بعدی جلسه عنوان کرد و گفت: هم اکنون آب برای همه کشورها مساله مهمی است و یکی از موضوعاتی به شمار می رود که در آینده در بخش هایی از مناطق دنیا می تواند بحران به وجود آورد؛ بنابراین به استقبال صرفه جویی در مصرف آب رفتیم تا منابع و مصرف آب را هوشمند کنیم که به ما در این مساله کمک بسیاری 
می کند.
وزیر ارتباطات با اظهار امیدواری نسبت به افتتاح AGIX وزارت جهاد کشاورزی تا یک ماه دیگر گفت: مهم ترین فعالیت روستاها کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی است که امروز قرار شد 1200 مراکز روستایی جهاد کشاورزی را با سرعت و اولویت بندی به شبکه اینترنت متصل کنیم تا بتوانند خدمات لازم را برای این منظور ارایه دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :