آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198984
تاریخ انتشار : 13 دی 1395 11:24
تعداد بازدید : 571

مایکروسافت عضو بنیاد لینوکس شد

مایکروسافت که سرانجام نتوانست در رقابت با لینوکس این سیستم عامل را از میدان به در کند، تصمیم گرفت با آن کنار بیاید و به بنیاد لینوکس بپیوندد.

فارس- این اقدام تحولی اساسی در نگرش مایکروسافت به نرم افزارها و برنامه های متن باز تلقی می شود و نشان می دهد که مایکروسافت استانداردهای خود را تغییر داده و دیگر قصد ندارد کدهای برنامه نویسی خود را مخفی نگهدارد.
اسکات گوتری، معاون واحد کلود و خدمات تجاری مایکروسافت در این مورد می گوید: ما قصد داریم از این طریق به توسعه دهندگان امکان دهیم تا سرمایه گذاری گسترده تری روی خدمات ابری و موبایلی انجام دهند و ابزار و خدمات بیشتری را در این زمینه طراحی کنند و به کار بگیرند.
وی افزود: همکاری مایکروسافت با فعالان جامعه متن باز دسترسی به ابزار آزاد و منعطف و هوشمند و همین طور خدمات ابری را ممکن می کند و امیدواریم از این طریق شاهد سطوحی بی سابقه از خلاقیت و نوآوری باشیم.
کارشناسان پیوستن مایکروسافت به بنیاد لینوکس را بخشی از استراتژی گسترده تر ان برای همکاری نزدیک با طراحان نرم افزارهای متن باز برای حضور گسترده تر در بازار خدمات، نرم افزار وسخت افزارهای همراه می دانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :