آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198983
تاریخ انتشار : 13 دی 1395 11:22
تعداد بازدید : 649

چرخه فعالیت استارت آپ ها در کشور شکل نگرفته است

یک فعال حوزه پرداخت گفت: چرخه جذب، حمایت، توسعه و ارایه محصول در حوزه استارت آپ ها با توجه به حمایت های جدی معاونت علمی ریاست جمهوری در سال های گذشته هنوز در کشور شکل نگرفته است.

فناوران- محمد جواهری افزود: در حوزه استارت آپ ها توانایی های زیادی وجود دارد که در دنیا و به تبع آن در ایران فعالیت هایی در این بخش آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت پندار ایمن کوشک گفت: در دنیا مدل های متعددی به منظور حمایت و توسعه فعالیت استارت آپ ها شکل گرفته است؛ ازاین رو در کشورهای پیشرفته نوع حمایت و توسعه از این روند به صورت های خلاقانه در جریان است. در کشورهای پیشرفته جهان به واسطه زیرساخت هایی که در این بخش وجود دارد همزمان با رونمایی از یک ایده نو و استارت آپی، شرکت های بزرگ به سرعت برای جذب و حمایت از آن اقدام می کنند و در جهت توسعه و ارایه محصول بر اساس این نوآوری وارد بازار می شوند.
جواهری گفت: یکی از علل شکل نگرفتن چرخه توسعه فعالیت های استارت آپی در کشور در حال حاضر نبود شرکت های بزرگی است که حامی ايده خلاقانه در کشور باشند.
وی با بیان اینکه تا زمانی که این چرخه در کشور تکمیل نشود و شرکت های بزرگ به اهمیت این بخش واقف نشوند، توسعه فعالیت های استارت آپی در کشور با چالش های متعدد روبه رو خواهد بود که این امر نیازمند حمایت نهادهای ناظر از این بخش است، گفت: ارایه یک محصول جدید در بازار بسیار سخت تر از محصولات قدیمی است به دلیل اینکه این محصول باید تجاری سازی شود و مطابق نیازهای مردم شکل گیرد تا با رسیدن به جایگاه در بازار بتواند درآمدزا شود.
وی گفت: صاحبان ایده های نوآورانه با مدل های تجاری سازی آشنا نیستند؛ ازاین رو به منظور موفقیت نیازمند به همراهی متخصصان برندسازی و تجاری سازی در کشور هستند.
جواهری افزود: متأسفانه در حال حاضر این افراد مجبور هستند به تنهایی به تأمین منابع مالی به منظور تولید محصول و بازاریابی برای فروش آن در بازار اقدام کنند که این روند آن ها را از تولید و نوآوری باز می دارد. وی گفت: هرچند چرخه توسعه به منظور فعالیت های استارت آپی و ایده های خلاقانه در کشور شکل گرفته و شرکت های بزرگ به منظور حمایت و توسعه از این نوع فعالیت ها به بازار ورود کرده اند؛ اما به طور قطع این بخش به سرعت در مسیر رشد و توسعه قرار خواهد گرفت.
جواهری با بیان توسعه شرکت های پرداخت الکترونیکی در سال های تحریم گفت: در حوزه امنیت بانکداری الکترونیکی و پرداخت با استانداردهای بین المللی در حوزه تکنیکال فاصله زیادی نداریم؛ ازاین رو فضای طرح موضوع در بخش بین الملل نیز در این بخش وجود دارد.
وی افزود: بخشی از شرکت های دانش بنیان ایرانی از جمله شرکت پندار ایمن کوشک توانسته اند در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی توافقات خوبی با طرف های خارجی داشته باشند و به عنوان پیمانکار و همکار پروژه های بزرگی تعریف کنند.
وی گفت: کشور در دانش امنیت پرداخت الکترونیکی چه در حوزه تکنیکال و چه نرم افزاری از سایر کشورها عقب نیست؛ اما به تبع اتصال به سیستم های پرداخت بین المللی بعد از یک تا دو دهه تحریم فرآیند ساده ای نیست که بتواند یک شبه محقق شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :