آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198978
تاریخ انتشار : 13 دی 1395 11:10
تعداد بازدید : 1437

حقوق و عوارض دولتی الکترونیکی دریافت می شود

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با الکترونیکی شدن فعالیت دستگاه های اجرایی، دریافت اطلاعات از متقاضیان و محاسبات تمامی حقوق و عوارض دولتی موافقت کردند.

خانه ملت- نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح دیروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در رابطه با لایحه برنامه ششم توسعه با تبصره بند 5 ماده 57 این لایحه 
موافقت کردند.
گفتنی است نمایندگان در جریان بررسی بند 5 این ماده درخصوص تحقق دولت الکترونیکی با 152 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 251 نماینده حاضر در جلسه با حذف این بند موافقت کردند.
رییس مجلس شورای اسلامی در توضیح حذف بند 5 این ماده گفت: با توجه به اینکه در ماده 83 لایحه برنامه ششم توسعه به طور کامل به موضوع دولت الکترونیکی پرداخته شده است، بهتر است این بند از این ماده حذف شود. بند 5 حذف شده ماده 57 عبارت است از: دولت مکلف است با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر دستگاه های اجرایی ذی ربط نسبت به ایجاد و یکپارچگی و مدیریت توسعه ای دولت الکترونیکی و الکترونیکی کردن خدمات دستگاه های اجرایی اقدام نماید. در تبصره بند 5 این ماده نیز آمده است: دستگاه های اجرایی نظیر شهرداری ها، محاکم، دادگستری و نیروی انتظامی مکلفند تا پایان سال دوم برنامه دستورالعمل ها و فرآیند های داخلی و زیرساخت های نرم افزاری خود را به گونه ای آماده کنند تا دریافت اطلاعات از متقاضیان و محاسبه همه حقوق و عوارض دولتی و جرایم آنها مانند بیمه، مالیات، حقوق مالکانه، جرایم و عوارض شهرداری و نیز اعتراضات وارده بر آن محاسبات صرفاً با استفاده از نرم افزار و بدون حضور نیروی انسانی هم زمان با ارسال الکترونیکی درخواست یا اظهارنامه مربوطه محاسبه شده و همراه با توضیح کامل محاسبات به صورت برخط (آنلاین) به متقاضی اعلام و پرداخت ها و دریافت ها از طریق الکترونیکی انجام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :