آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198972
تاریخ انتشار : 13 دی 1395 11:3
تعداد بازدید : 1161

در نشست خبری پنجمین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات اعلام شد

استارت آپ ها برای ورود به بازار سرمایه مجوز بگیرند

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در نشست خبری پنجمین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات که نوزدهم دی ماه برگزار می شود، درباره نحوه ورود استارت آپ ها و شرکت های نوپای فاقد مجوز فعالیت قانونی به فرابورس گفت: تمامی استارت آپ های خواهان ورود به بورس، ملزم به اخذ مجوزهای فعالیت هستند و باید تمامی ضوابط قانونی برای فعالیت یک شرکت را رعایت کرده باشند.

فناوران- ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نصر کشور دیروز این مطلب را در جریان کنفرانس مطبوعاتی پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات اعلام کرد.
در این نشست که با حضور ناصرعلی سعادت، باقر بحری، نائب رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، علی آذرکار، عضو هیات مدیره و مسوول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان و اصغر رضانژاد، عضو هیات مدیره و دبیر سازمان برگزار شد، کلیات، اهداف و برنامه های پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت.
 همکاری با فرابورس 
ناصرعلی سعادت، رییس پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات گفت: امسال همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در دو بخش، موضوع کنترل های داخلی و مدیریت ریسک را در مباحث بانکداری و  بورس بررسی می کند.
سعادت درخصوص برنامه ویژه این همایش گفت: در نوبت بعدازظهر همایش، یک نشست تخصصی به منظور بررسی چالش ها و راهکارهای ورود شرکت های IT به بازار فرابورس با حضور مدیرعامل و مدیران شرکت فرابورس، مدیران شرکت های فناوری اطلاعات و نمایندگان شرکت های نوپا و متوسط IT برگزار و شرایط جدید ورود شرکت های کوچک و متوسط به بازارسرمایه مطرح می شود. شرکت های عضو سازمان می توانند با حضور در این نشست آمادگی خود را برای ورود به بازار سرمایه بررسی کنند.
سعادت درخصوص تفاهم صورت گرفته میان سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت فرابورس توضیح داد: پیرو اجرای قانون اخیر شرکت فرابورس به منظور تسهیل ورود بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به بازار سرمایه، سازمان نظام صنفی رایانه ای پیگیری های مستمری با این شرکت انجام داد تا فرصت ویژه ای به منظور حضور شرکت های ICT در فرابورس و تامین منابع مالی برای آنها فراهم شود.
او افزود: تا پیش از این شرایط ورود به بازار سرمایه بسیار پیچیده و سخت بود و به همین دلیل حضور در فرابورس چندان منطبق با شرایط شرکت های فعال در صنعت فناوری اطلاعات نبود که خوشبختانه از طریق قانون جدید فرابورس و همکاری نزدیک با سازمان شرایط مهیا شده است.
به گفته سعادت، تابلوی جدیدSME ها در بازار فرابورس ایجاد شده که برای ورود همه صنایع چارچوب های خود را دارد؛ اما خوشبختانه این چارچوب ها بیشترین انطباق را با صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای درباره مزایای تفاهم  با شرکت فرابورس گفت: نظام صنفی رایانه ای به عنوان متولی رسمی این صنعت در بخش خصوصی از طریق این تفاهم نامه و حضور رسمی در کمیته ارزیاب فرابورس، به دنبال تسهیل و تسریع  ورود شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات به بازار فرابورس است. براساس این تفاهم نامه، نماینده سازمان در کمیته ارزیاب فرابورس حضور خواهد داشت تا با توجه به شناخت کافی از شرکت های فناوری اطلاعات، تقاضای  فعالان ICT را برای ورود به فرابورس بررسی کرده و این فرآیند را تسهیل کند. طبق اعلام رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای، آگاهی بخشی و آموزش شرکت های فناوری اطلاعات برای ورود به فرابورس از دیگر رسالت های سازمان در همکاری نزدیک با فرابورس است. 
سعادت با بیان رشد چشم گیر شرکت های فناوری اطلاعات جهان از طریق بازار سرمایه گفت: در دنیا بسیاری از شرکت های کوچک فناوری اطلاعات در قالب استارت آپ فعالیت خود را آغاز می کنند و بعد از مدتی فعالیت می توانند وارد بازار بورس شوند و از طریق بورس تامین منابع کنند؛ به همین دلیل ما رشد های چشم گیری را در این صنعت شاهد هستیم.
 اهمیت مدیریت ریسک در بازار سرمایه
علی آذرکار، مسوول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات و دبیر شورای سیاست گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات نیز در این مراسم گفت: طی چهار دوره پیشین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تلاش کردیم ارکان حاکمیت فناوری اطلاعات را با ذکر مثال ها و تجارب مختلف در نهادها و سازمان ها معرفی و تشریح کنیم. آذرکار افزود: موضوع امسال همایش کنترل های داخلی و مدیریت ریسک است که به مجموعه سازوکارها و عواملی گفته می شود که شرکت ها درون خود ایجاد می کنند تا از تحقق اهداف کسب و کار خود اطمینان حاصل کنند.
به گفته دبیر شورای سیاست گذاری همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، فناوری اطلاعات نقش اثرگذاری در تحقق اهداف هر کسب و کاری دارد و قطعا موضوع مدیریت ریسک نیازمند کنترل های داخلی توسط  فناوری اطلاعات است که به تفصیل در این همایش مطرح می شود.
او درخصوص نقش برجسته فناوری اطلاعات در دو حوزه بانکداری و بورس گفت: تمرکز پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات بر موضوع بانکداری و بورس است و به جرات می توان گفت نقش فناوری اطلاعات و توانمندساز بودن آن در این دو حوزه طی سال های اخیر بسیار پررنگ شده است.
  به گفته آذرکار، اغلب زیرساخت ها و راهبردهای بانک ها بر فناوری اطلاعات استوار است و نقش اساسی را در تحقق اهداف بانک ها بر عهده دارد. قطعا کنترل هایی که در این سطح باید اتفاق بیفتد، بسیار حیاتی است و موضوع مدیریت ریسک از این جهت در حوزه بانکداری و بورس اهمیت ویژه ای می یابد .
وی ادامه داد: در این همایش تجارب مختلف بانک ها و نهادهای مختلف از به کارگیری راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در بحث مدیریت ریسک و کنترل های داخلی مطرح خواهد شد و مقالاتی از سوی بانک ها در ارتباط با پیاده سازی مدیریت ریسک به کمک ابزارهای فناوری اطلاعات طرح و بررسی می شود. 
پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با موضوع «کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک» از ساعت 8 صبح تا 16 عصر روز چهارشنبه 15 دی ماه 1395 در سالن همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :