آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198889
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 10:49
تعداد بازدید : 914

مراقب هک شدن فشار خون باشید

در دنیای مدرن امروزی هر دستگاهی که به شبکه اینترنتی وصل شود، امکان شکسته شدن حریم امنیتی آن وجود دارد؛ حتی اگر این دستگاه، دستگاه فشار خون یا قند باشد. این مساله آنقدر کارشناسان امنیتی را نگران کرده است که سازمان فدرال نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده آمریکا طی یک دستورالعمل 30 صفحه ای نحوه حفظ امنیت سایبری دستگاه های پزشکی را ابلاغ کرده است.

آنا- سازمان فدرال نظارت بر غذا و داروی آمریکا (FDA) طی آخرین دستورالعمل خود، یک راهنمای 30 صفحه ای منتشر کرده است که در آن نحوه امنیت مورد تأیید این سازمان برای دستگاه ها و روش به دست آوردن آن برای شرکت های تولیدکننده شرح داده شده است.
در این دستورالعمل شرکت های سازنده موظف به همکاری با شرکت های امنیت سایبری و مراکز کنترل اطلاعات شخصی شده اند. پس از آنکه سطحی از امنیت سایبری برای دستگاه توسط شرکت های معتمد تأیید شد، سازندگان موظفند اطلاعات کامل این سطح امنیتی را روی بسته بندی دستگاه درج کنند تا مصرف کننده از آن مطلع شود. همچنین در صورتی که شرکت های امنیت سایبری معتمد شاهد هرگونه تخلفی از سوی هر تولید کننده باشند، موظف به اعلام آن به FDA هستند.
این دستورالعمل از آن جهت تهیه شده است که اطلاعات پزشکی افراد در آمریکا از اهمیت امنیتی بالایی برخوردار است و سوء استفاده از آن می تواند منجر به کلاهبرداری های خطرناک و سودجویی شود. از سوی دیگر تصور کنید وقتی فشار خون خود را اندازه می گیرید و قصد دارید برای بیمارستان تان ارسال کنید، روی مانیتور دستگاه برای شما آگهی قرص های لاغری ارسال شود! 
چنین دستورالعملی شما را هنگام خرید یاری می کند تا مبادا گرفتار هکرها شده و حتی امنیت دیگر وسایل ارتباطی تان از طریق دستگاه های پزشکی آنلاین به خطر بیفتد. 
تاکنون نخستین باری است که یک دولت درباره امنیت دستگاه های پزشکی هشدار می دهد و دستورالعمل قانونی صادر می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :