آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198884
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 10:44
تعداد بازدید : 600

خطر سرقت پرداخت های خرد بانکی را تهدید نمی کند

یک کارشناس بانکداری الکترونیکی با تاکید بر نبود نگرانی امنیتی در بخش پرداخت های خرد گفت: مباحث امنیت حساب ها یا احتمال سرقت اطلاعات بانکی در این زمینه ها مطرح نیست.

فناوران - شاهین جوانمردی افزود: هرچند امنیت در این بخش بالاست؛ اما مشتریان انتظار دارند از یک کارت، سرویس های مختلفی دریافت کند. حال اگر در جایی پول نقد کافی در جیبش نیست و با اختلال و قطعی استفاده از سرویس کارت بانکی مواجه شود، نمی تواند به استفاده از کارت ها و خدمات الکترونیکی اطمینان کند. وی افزود: هوشمندسازی راهی است که ناگزیریم به سمت آن برویم و با توجه به حجم عملیاتی که روزانه در شبکه بانکی کشور انجام می شود، اگر این اتفاق نیفتد، سیستم پس از مدتی از کار خواهد افتاد و امکان ادامه خدمات رسانی وجود نخواهد داشت؛ بنابراین در این زمینه بحث ایجاد زیرساخت های مخابراتی و سخت افزاری مورد نیاز در کشور احساس می شود.
جوانمردی با بیان اینکه امروزه آن گونه که باید، در شرایط مناسبی قرار نداریم و نیاز است با هزینه هایی که از سمت دولت صورت می گیرد، به سطح مناسب تری از هوشمندسازی برسیم، گفت: عمدتا مردم استقبال مناسبی در استفاده از خدمات نوین بانکی داشته اند، ولی به نظر می رسد باز هم این امر نیازمند فرهنگ سازی بیشتری است. البته ناگفته نماند که شرکت های خدمات پرداخت نیز باید بتوانند خدمات به موقع و مناسبی را ارایه کنند.
وی با بیان اینکه سرویس ها باید به صورت مستمر برای مردم قابل دسترس باشد به این معنی که اگر در یک روز سرویس فعال و امکان استفاده دارد نباید در روز دیگر دچار اختلال و قطعی شود، گفت: اگر مشتریان نتوانند خدمات مناسبی را دریافت کنند بدبینی بین مشتریان و شرکت های خدمات پرداخت ایجاد می شود. به همین دلیل بخش تجهیزات، زیرساخت ها و نرم افزارها در این حوزه باید دقیق کار کنند و از سویی نیز فرهنگ سازی شود که مردم به استفاده از این سرویس ها عادت کنند و البته می دانیم که در برخی مواقع نیز مشکلات و نارسایی های فنی هم پیش می آید ولی بروز این گونه مسایل برای مردم قابل پذیرش نیست. جوانمردی گفت: ممکن است مردم در بخش تامین امنیت استفاده از ابزارهای الکترونیکی و هوشمند بانکی نگرانی هایی داشته باشند و این مسایل باعث شود تا همچنان ناگزیر از استفاده خدمات سنتی بانک ها و جابه جایی پول نقد باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :