آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198881
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 10:41
تعداد بازدید : 927

سنجش بینایی چشم با تلفن هوشمند!

یک شرکت آمریکایی یک برنامه موبایلی همراه تجهیزات ساده و قابل حمل برای بینایی سنجی ساخته است.

مهر- آزمایشگاه Smart Vision Labs در نیویورک تجهیزات ساده و ارزان قیمتی برای بینایی سنجی به وسیله گوشی موبایل ساخته است که برخلاف تجهیزات مشابه در بازار، کاربر می تواند به طور مداوم از آن استفاده کند.هدف از ساخت این دستگاه کمک به چشم پزشکان است؛ زیرا با فراهم کردن تجهیزات باکیفیت با قیمتی اندک، هزینه های بینایی سنجی را می کاهد و دیگر نیازی به تجهیزات گران قیمت نیست. همچنین می توان این دستگاه را در کشورهای در حال توسعه نیز استفاده کرد.
برای استفاده از آن فقط کافی است دستگاه را به تلفن هوشمند متصل کرد. سپس باید در صفحه نمایش خط قرمز و سبز را همخوان کرد. همچنین به وسیله این دستگاه ساده می توان اختلالات بینایی مانند آستیگماتیسم و نزدیک بینی را نیز شناسایی کرد.
این دستگاه در حقیقت براساس طرح اولیه ای ساخته شده که دانشگاه MIT حق اختراع آن را ثبت کرده است. استفاده از آن نیز بسیار راحت است. پس از بینایی سنجی به وسیله این دستگاه در صورت نیاز، دستگاه شماره های خاصی را به عنوان نتیجه صادر می کند که می توان با کمک آن به طور آنلاین عینک سفارش داد.
همچنین مطالعه ای در این اواخر نشان داده نتایج حاصل از بینایی سنجی به وسیله این دستگاه کاملا با نتایج بینایی سنجی دستگاه های حرفه ای مطابقت دارد. همچنین نتایج  بینایی سنجی در بخش ابر حسابرسی ذخیره می شود و می توان سوابق آزمایش را حفظ کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :