آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198875
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 10:35
تعداد بازدید : 629

بررسی راهبردها، سیاست ها و اقدامات اتاق ایران برای اقتصاد مقاومتی

نخستین جلسه شورای عالی راهبردی اقتصاد مقاومتی اتاق ایران با حضور اعضای شورا و دبیر کل اتاق ایران با دستور جلسه بررسی راهبردها، سیاست ها و اقدامات اتاق ایران در زمینه اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

اتاق ایران- رییس شورای عالی راهبردی اقتصاد مقاومتی اتاق ایران در این جلسه گفت: اقتصاد مقاومتی فقط در حوزه حاکمیت و دولت نیست و قسمت عمده آن به ویژه در حوزه اقدام و عمل، در حوزه عملکرد بخش خصوصی و به ویژه اتاق ایران است.
یحیی آل اسحاق افزود: اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون به عنوان هدایت کننده و سیاست گذار اصلی نهادهای بخش خصوصی در اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی نقش زیادی دارند و اگر بنا بر پاسخگویی در عمل به اقتصاد مقاومتی باشد، به طور حتم یکی از نهادهایی که باید درباره اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی پاسخگو باشد، اتاق ایران است.
در بخش دیگری از نشست، رییس مرکز تحقیقات اقتصادی اتاق ایران، چکیده ای از پژوهش تبیین سازوکار اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی را ارایه کرد. 
منیره امیرخانلو رویکردهای کلی اتاق ایران را در اجرایی شدن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مطالبه و تدوین سیاست های منسجم و هماهنگ برای تقویت بنیان های بخش تولید کشور در کارگروه برنامه ملی ارتقای توان تولید ملی، مطالبه تدوین اسناد بالادستی توسعه ای کشور به عنوان ضروری ترین اقدام برای برنامه ریزی میان مدت و بلندمدت اقتصادی و ارایه نظر های مشورتی درخصوص اصلاح نظام مالی، حذف مقررات زاید و بهبود محیط کسب وکار عنوان کرد.
وی درباره بند 9 سیاست های اقتصاد مقاومتی و اصلاح و تقویت نظام مالی کشور، وظایف اتاق ایران را مطالبه و پیگیری نظارت بر بخش غیرمتشکل بازار پول از طریق کمیسیون بازار پول و سرمایه، پیگیری رسیدگی به پرونده های بدهکاران عمده بانکی از طریق هیات رییسه و نماینده اتاق در شورای پول و اعتیار، پیگیری توسعه بازار بدهی در راستای ایفای نقش این بازار در زمینه تامین مالی شرکت های بزرگ و تمرکز بانک ها در تأمین مالی بنگاه های کوچک و متوسط را عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :