آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198870
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 10:29
تعداد بازدید : 936

سردار صفوی: چرا شبکه های اجتماعی رایگان هستند؟

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان روند افزایشی ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی در کشورمان گفت: یکی از بزرگ ترین تهدیدهایی که بنیان خانواده را نابود می کند، استفاده نابجا و غیر اصولی از فضای مجازی است.

روابط عمومی کل سپاه - سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی طی سخنانی در مراسم اختتامیه جشنواره ورزشی خانواده و فرزندان خواهر سپاه پاسداران در تشریح برخی از تهدیدها و فرصت های پیش روی خانواده های ایرانی گفت: یکی از بزرگ ترین تهدیدهایی که بنیان خانواده را نابود می کند استفاده نابجا و غیراصولی از فضای مجازی است؛ زیرا افراد خصوصا جوانان در برابر انبوهی از از اطلاعات فضای مجازی، خصوصا شبکه های اجتماعی، با توجه به در دسترس قرار گرفتن و مواجهه با اطلاعات درست و نادرست، قدرت تحلیل و تشخیص درست و غلط را از دست می دهند.
سرلشکر صفوی با بیان خطر از بین رفتن حریم خصوصی در ارتباطات فضای مجازی ادامه داد: نفوذ به حریم خصوصی مهم ترین خطری است که تهدیدکننده اغلب کاربران شبکه های اجتماعی است و برخی افراد خصوصا جوانان باعث فراهم شدن دسترسی افراد شیاد با اهداف شیطانی به حریم خصوصی خود می شوند و این موضوع به دور از عقل و شرع است که خصوصی ترین اطلاعات زندگی افراد در معرض دید و ارزیابی دیگران قرار گیرد.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان روند افزایشی ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی در کشورمان گفت: متاسفانه کشورمان بیشترین میزان مخاطب و زمان بهره برداری برخی از شبکه های اجتماعی مبتنی بر تلفن همراه را داراست که این میزان نسبت به میانگین افراد بهره بردار این شبکه های اجتماعی در سایر کشورهای توسعه یافته در سطح بسیار بالایی قرار گرفته است.
سرلشکر صفوی در ادامه به طرح پرسشی در خصوص اهداف راه اندازان شبکه های اجتماعی در ارایه سرویس های پرهزینه به مخاطبان پرداخت و افزود: واضح است ارایه سرویس های ارتباطی نظیر شبکه های اجتماعی مستلزم بهره برداری از نرم افزارها و سخت افزارها و ارتباطات پر هزینه است. سوال این است شبکه هایی که در کشورمان مورد اقبال عمومی قرار گرفته اند، چرا به صورت رایگان این سرویس ها را در کشورمان فعال کرده‎اند و از راه اندازی آن چه استفاده ها و بهره هایی را می خواهند به دست آورند؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :