آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198868
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 10:28
تعداد بازدید : 1006

مدیر اجرایی یک جویشگر بومی:

75 درصد صفحات وب فارسی بی ارزش است

مدیر اجرایی یک موتور جست وجوی بومی با بیان دو چالش بزرگ پیش روی موتور جست وجوی بومی گفت: تنها ۲۵ درصد صفحات وب فارسی برای کاربران قابل استفاده است.

فارس - امیرعلی خیراندیش با بیان اینکه 75 درصد صفحات وب فارسی بی ارزش هستند، افزود: در میان 4 میلیارد صفحه فارسی شناسایی شده توسط جستجوگر پارسی جو، نزدیک به 1 میلیارد آن ، یعنی چیزی حدود 25 درصد ارزشمند بوده و بقیه صفحات تکراری یا اسپم بوده است که نشان از ضعف تولید محتوی در زبان فارسی دارد.
وی گفت: این جویشگر به کمک نسخه جدید فنی خود توانسته است به رکورد تحت پوشش قراردادن 4 میلیارد صفحه وب فارسی برسد که در مقایسه با رقم 2 میلیارد در مدت مشابه سال پیش، نشان از افزایش 100 درصدی میزان پوشش نسخه جدید این جستجوگر است.
خیراندیش پیشنهاد کرد: با توجه به روندهای جهانی در مساله تولید محتوا، افراد جامعه در هر شغل یا حرفه ای که هستند، می توانند با توجه به دانسته های علمی و کاربردی خود، به تولید محتوای معتبر و موثق در راستای آگاهی رسانی تخصص خود اقدام کنند که البته این مبحث باعث توسعه کسب و کار آنها نیز خواهد شد.
وی با بیان اینکه حجم بالای صفحات بی ارزش، دو چالش بزرگ را پیش روی پارسی جو در پوشش صفحات وب فارسی قرار داده است، افزود: این جستجوگر ملی برای کشف صفحات وب مفید فارسی باید تعداد زیادی از صفحات را شناسایی کند درحالی که تنها 25 درصد آنها قابل استفاده برای کاربران است که همین عامل علاوه بر اتلاف زمان، فشار زیادی بر سرورها وارد می کند، ضمن اینکه پارسی جو برای حفظ و ارتقای کیفیت خود، ملزم به ارتقای مداوم هوش مصنوعی خود در بخش خزش، نمایه سازی و رتبه بندی است.
وی ادامه داد: به کارگیری فناوری های نوین، درک صحیح از زبان فارسی، تکنیک های موثر در حذف صفحات تکراری و اسپم و رعایت تناسب های فرهنگی ازجمله ویژگی های بی بدیل جستجوگر پارسی جو و تسلط آن در حوزه وب فارسی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :