آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198864
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 10:24
تعداد بازدید : 566

آمازون انبارهایش را به هوا می فرستد

شرکت آمازون برای ارسال کالا و غذا به نقاط پردرخواست و تحویل آن توسط پهپادها یک طرح عجیب ارایه کرده است.

TechCrunch- شرکت آمازون که روزی با فروش کتاب های دست دوم کار خودش را آغاز کرد، اکنون یکی از غول های تکنولوژی و کاسبی محسوب می شود. 
جدیدترین طرح و رویاپردازی آمازون، اعزام انبارها به آسمان است. این طرح با این ایده که نقاط پرجمعیت مانند گردهمایی های ورزشی، کنسرت ها و نقاطی از این دست می توانند محل های پردرخواستی برای برخی محصولات مانند خوردنی ها باشند، طرحی ارایه کرده است که در آن انبارها با استفاده از بالن به آسمان رفته و از آنجا با استفاده از پهپادهای «تحویل دهنده» این شرکت، سفارش ها را پوشش 
بدهند.
این طرح بلندپروازانه این طور طراحی شده که بالن های غول پیکر حامل کالاها که به صورت خودکار یا با کمک نیروی انسانی هدایت می شوند، کالا را به آسمان مناطق پردرخواست برده و در آنجا مستقر می شوند. این بالن ها با یکدیگر یک شبکه ارتباطی خواهند داشت که داده هایی مانند وضعیت جوی، سرعت باد و داده هایی مانند آن را ردوبدل می کند و شبکه ارتباطی نیز با مرکز کنترل زمین دارند که در آن تعداد پهپادهای درحال کار، موجودی کالاها و دیگر اطلاعات مانند میزان سوخت را به مرکز اطلاع می دهند. هر بالن دارای تعدادی پهپاد آمازون است که کالا را از انبار آسمانی به مشتری منتقل می کند.
این طرح بسیار بلندپروازانه و بعید به نظر می رسد اما نباید فراموش کنیم که تحویل کالا با پهپاد نیز طرحی عجیب بود که امروز در بسیاری از شرکت ها ازجمله خود آمازون در حال کار است. 
یکی از مزیت های این طرح این است که حجم بالایی از کالاهایی که درخواست آنها در منطقه خاصی بیشتر است، توسط بالن به آسمان برده و در ارتفاع بالایی حمل می شود و سپس در منطقه موردنظر پایین می آید و چند صد متر آخر را به پهپادها می سپارد. 
آمازون پیش بینی کرده است که روی این بالن ها از تابلوهای تبلیغاتی غول پیکر بهره بگیرد که می تواند درآمدزا و جالب توجه باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :