آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198855
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 10:15
تعداد بازدید : 1241

95 درصد مشترکان موبایل اطلاعات هویتی دارند

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) پس از پایان مهلت (9دی) احراز هویت دارندگان سیم کارت های تلفن همراه اعلام کرد: اکنون 95 درصد مشترکان تلفن همراه در کشور دارای اطلاعات هویتی هستند.

ایرنا - تلاش برای سامان دهی وضعیت هویت دارندگان سیم کارت هایی که در سامانه های اپراتوری دارای هویتی مخدوش یا بی نام و نشان هستند، از سال گذشته شروع شد و در ماه های اخیر شدت 
بیشتری یافت.
رگولاتوری در سیزدهم فروردین ماه امسال با هدف سازمان دادن به وضعیت اطلاعات هویتی دارندگان سیم کارت اقدام به راه اندازی سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار کرد. مشترکان می توانند با مراجعه به درگاه این سازمان و بخش خدمات الکترونیک در نشانی
 www.cra.ir یا نشانی اینترنتی mobilecount.cra.ir از شمار سیم کارت هایی که با کد ملی آنان ثبت شده است، 
مطلع شوند.
مشترکان هر کدام از اپراتورهای تلفن همراه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه وارد کنند. پس از ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه، پیامکی برای مشترکان ارسال می شود که شمار سیم کارت های ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه در این پیامک نوشته شده است.
مشترکان در صورت بروز مشکل هنگام استفاده از سامانه می توانند موارد موردنظر یا پرسش های خود را به پست الکترونیکی mobilecount@cra.ir  ارسال و راهنمایی و پاسخ لازم را دریافت کنند.
سخنگوی رگولاتوری پیش از این گفته بود: اپراتورهای تلفن همراه موظف هستند نسبت به تعیین تکلیف مشترکانی که وضعیت اطلاعات ثبتی آنها دارای نقص است، اقدام کرده و در صورت بی اعتنایی بعد از سه بار تذکر، سیم کارت را قطع کنند.
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز گفته بود، پس از اتمام مهلت تعیین شده، سیم کارت های دارای اشکال در مشخصات دارنده سیم کارت 
یک طرفه خواهد شد.
وی با بیان اینکه تلاش برای سامان دادن احراز هویت دارندگان سیم کارت هایی که مشخصات شان دارای اشکال است از یک سال پیش آغاز شده است، ادامه داد: 50 میلیون سیم کارت در این مدت ساماندهی شدند و 10 میلیون سیم کارت باقی ماند که مالکان آنها 20 تا 30 سیم کارت به نامشان ثبت بود، اما برای تعیین تکلیف نمی آمدند. به گفته واعظی، در سال های گذشته به دلیل فروش بی حساب و کتاب سیم کارت در کشور و نبود سختگیری های لازم، سیم کارت هایی با هویت نامعلوم در شبکه ثبت شده بود که از این طریق، تخلفات و سوءاستفاده هایی همچون قاچاق و مزاحمت انجام می شد. آخرین مهلت تعیین تکلیف هویت سیم کارت ها 9 دی ماه جاری بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :