آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198849
تاریخ انتشار : 12 دی 1395 10:5
تعداد بازدید : 1511

رییس پلیس فتا:

اپلیکیشن های کرایه خودرو از وزارت کشور مجوز می گیرند

رییس پلیس فتا با تشریح جزییاتی از جلسه با دو شرکت بزرگ کرایه خودرو اینترنتی گفت: تاکنون هیچ گونه تخلفی از شرکت های کرایه خودرو اینترنتی که به صورت اپلیکیشن های موبایلی با مشتریان خود در ارتباط اند، گزارش نشده است.

تسنیم - سردار کمال هادیانفر با بیان نظارت پلیس بر هرگونه فعالیت های اقتصادی و خدماتی در حوزه سایبری ازجمله اپلیکیشن های کرایه خودرو که اخیراً فعال شده اند، اظهار داشت: پلیس فتا بر فعالیت اقتصادی و خدماتی و هرگونه فعالیت در حوزه سایبری نظارت دارد و با هرگونه تخلف رخ داده در این حوزه برخورد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه تاکنون هیچگونه تخلفی از شرکت های کرایه خودرو اینترنتی که به صورت اپلیکیشن های موبایلی با مشتریان خود در ارتباطند، گزارش نشده است افزود: با توجه به استقبال مردم از تکنولوژی های نوین، ما از دو شرکت کرایه خودرو اینترنتی که بیشترین فعالیت را در این زمینه داشتند، دعوت کردیم و به مدیران و گردانندگان این شرکت ها تذکرات و هشدارهای لازم را دادیم و آن ها نیز متعهد شدند که هرچه سریع تر برای اخذ مجوزهای لازم از وزرات کشور و سایر مراجع ذی ربط اقدام کنند.
رییس پلیس فتا ناجا ادامه داد: رشد تکنولوژی و استقبال مردم از روش های نوین ارایه خدمات در بستر اپلیکیشن های موبایلی و در فضای سایبری، امری اجتناب ناپذیر است و باید سازوکارهای لازم برای فعالیت قانونمند و تحت نظارت، مراجع ذی ربط را برای این افراد یا شرکت ها فراهم کرد.
وی در پایان با بیان ناکارآمد بودن روش های سنتی برای ساماندهی مسافربرهای شخصی گفت: با توجه به تلاش های انجام گرفته برای ساماندهی مسافربرهای شخصی که طبق قانون مجاز به حمل مسافر نیستند، تکنولوژی های جدید می تواند راهگشا باشد تا نظارت جامعی بر فعالیت های آن ها انجام شود.
در همین حال قاسم قربانی خواه، رییس موسسات توریستی و خودرو کرایه به ایسنا گفت: ما به عنوان اتحادیه رسمی تایید نمی کنیم به خاطر اینکه نه تنها مالیاتی برای آن ها تعیین نشده است بلکه رانندگان نیز گزینش نمی شوند و انواع خودروها برای سرویس دهی پذیرش می شود. این در حالی است که در اتحادیه حتی اتومبیل هایی که پلاک غیر از پلاک تهران دارند، در این استان اجازه حضور در واحدهای صنفی را ندارند؛ اما به وفور انواع خودروها با پلاک های شهرهای مختلف را در این سامانه های مجازی مشاهده می کنیم. همچنین با حذف شدن هزینه هایی از این دست، قیمت های پایینی را هم برای ارایه خدمات به مشتری می دهد.
وی درباره مجوز فعالیت آن ها ادامه داد: چندی پیش تعدادی از افرادی که در این حوزه فعال بودند، مجوزی را با اطلاع ما برای فروش به خود آژانس ها و موسسات اتومبیل کرایه دریافت کردند تا به وسیله آن، سیستم ارایه خدمات به مشتری بهبود پیدا کند اما مدتی بعد دیدیم که خودشان وارد یک کسب و کار در همین رابطه شدند و این برنامه های موبایل را به راه انداختند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :