آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198729
تاریخ انتشار : 11 دی 1395 1:2
تعداد بازدید : 673

در مجمع عمومی‌سالانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اعلام شد

اجرای طرح بین المللی تکاپو با محوریت فاوا در مازندران

نوبت دوم مجمع عمومی سالانه سازمان نظام صنفی رایانه ای مازندران در سالن اجتماعات اتاق اصناف ساری برگزار شد.

 فناوران- در این جلسه معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران گفت: تفاهم نامه همکاری برای اجرای طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در حوزه فاوا میان استانداری مازندران، وزارت تعاون، وزارت ارتباطات و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO)  امضا شده است.
اعزی بیان کرد: «تکاپو» درصدد است با استفاده از ظرفیت های بومی و به کارگیری تجارب سازمان های بین المللی،  برنامه منسجمی برای تحرک در بخش تقاضای نیروی کار  به اجرا درآورد.
وی ادامه داد: این طرح نخستین بار در کارگروه اشتغال مردادماه سال جاری مطرح و مقرر شد رسته گردشگری و رسته  ICT به عنوان رسته های منتخب استان مازندران انتخاب شود و بررسی و مطالعات اولیه درخصوص رسته های مذکور صورت پذیرد.
اعزی افزود: در حوزه های فناوری با ۱۸ شرکت تفاهم نامه امضا شد و قرار است در مدت دو سال دوهزار میلیارد تومان در این حوزه ها هزینه شود. برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران شامل مراحلی ازجمله صدور مجوز و حمایت، توسعه زیرساخت در حوزه دسترسی، توانمندسازی در راستای توسعه کسب وکارها، توسعه سرویس و خدمت و توسعه خدمات در روستاهاست. توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کار، توسعه زیرساخت در حوزه دسترسی با ایجاد خدمات اینترنت پرسرعت و سرویس های مرتبط ، ایجاد مرکز تولید نرم افزارها، ایجاد شتاب دهنده، مرکز شکل گیری کسب و کار ، تاسیس و تشکیل کسب و کارهای اینترنتی و تجاری سازی ایده ها ، ایجاد شهر هوشمند و حمل و نقل هوشمند در شهرستان های ساری و رامسر ازجمله محورهای این طرح است .
در ادامه این جلسه نیز مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری ساری برای همکاری سازمان فاوای شهرداری ساری با اعضای سازمان نصر مازندران اعلام آمادگی کرد. 
در ادامه این جلسه هم پس از تصویت صورت های مالی، مهرداد علوی و سارا فرهمندراد به ترتیب به عنوان بازرس اصلی و علی البدل انتخاب شدند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :