آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198726
تاریخ انتشار : 11 دی 1395 0:53
تعداد بازدید : 536

اپل و تلاش برای مشخص کردن نتایج آزمون باتری مک بوک

در حال حاضر طول عمر باتری های مک بوک از سوی مردم مورد تردید و سوءظن است و این موضوع به مشکلات دیگر این نوع از لپ تاپ ها اضافه شده است.


رایورز- کانسیومر ریپورت (Consumer Report) اعلام کرد نمی توان مک بوک پرو را نخستین گزینه برای لپ تاپ های مک اعلام کرد. دلیل کانسیومر ریپورت این است که نتایج تست باتری، هر بار که برای تست نسخه های مختلف لپ تاپ انجام می شد، چندان خوب نبود. گفتنی است تست این باتری با روش بارگذاری یکی پس از دیگری در صفحات وب انجام می شود.
به منظور تست باتری، مجموعه هایی از ۱۰ صفحه وب به صورت پی درپی دانلود شده است؛ این فرآیند البته با باتری دارای شارژ کامل شروع شده و زمانی تست را پایان داده اند که لپ تاب خاموش شده است.
صفحات وب در یک سرور در آزمایشگاه ذخیره شده و از یک شبکه وای فای که برای این منظور به ‎صورت خاص طراحی شده، انتقال یافته است. سپس تست های باتری با استفاده از مرورگر پیش فرض که برای  مک بوک پرو سافاری (Safari) است، انجام شده است.
در این تست کانسیومرریپورتز مشاهده کرد که مک بوک پرو ۱۳ اینچ با تاچ بار نتایج حاصل از ۱۶ ساعت را به کمتر از ۴ ساعت رسانده است. از آنجا که نتایج در محدوده گسترده ای بود، شرکت به این نتیجه رسید که خرید این لپ تاپ تا زمانی که دلیل ناسازگاری باتری ها مشخص نشده، ایده چندان خوبی نیست.
فیل شیلر، نماینده معاون ارشد اپل توییتی با این مضمون منتشر کرد که شرکت اپل، خود تاکنون به چنین مواردی برنخورده و درنتیجه در حال مذاکره با کانسیومر ریپورتز برای درک بهتر زوایای مساله موردنظر است.
وی بیان کرده است همکاری با کانسیومر ریپورتز با هدف درک بهتر باتری ها و مشکلات آنها انجام می شود و این در حالی است که نتایج تست های آزمایشگاهی گسترده ما و داده های طرف مقابل با هم مطابقت ندارند.
فیل شیلر ادامه داده است: علت بروز این اتفاق این است که مک بوک پرو تاکنون مورد توجه و علاقه وفاداران اپل بوده است و به همین سبب بررسی خواهد شد. 
گفتنی است در حال حاضر طول عمر باتری های مک بوک از سوی مردم مورد تردید و سوءظن است و این موضوع به مشکلات دیگر این نوع از لپ تاپ ها اضافه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :