آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198722
تاریخ انتشار : 11 دی 1395 0:49
تعداد بازدید : 1291

اصلاح مدل محاسبه درآمد دولت از خدمات ارزش افزوده

دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از اصلاح مدل محاسبه مبالغ تسهیم درآمد دولت از درآمدهای ارایه خدمات ارزش افزوده از سوی دارندگان پروانه های ارتباطی و فناوری اطلاعات خبر داد.


فناوران- رییس سازمان فناوری اطلاعات در نمایشگاه الکامپ وعده داده بود دولت از سهم خود از درآمد ارایه خدمات تولید محتوا بگذرد. در پی این وعده علی اصغر عمیدیان گفت: در صورتی که دارندگان پروانه ارایه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات، به نیابت از مشترکان برای خدمات ارزش افزوده مبالغی را از اعتبار آنان کم یا در صورتحساب آنان درج کنند، صرفا سهم اپراتور از این مبلغ، براساس قرارداد با درخواست کننده ارایه خدمت به عنوان درآمد اپراتور محسوب شده و حق السهم دولت نیز از این مبلغ دریافت می شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از الزام اپراتورها برای تفکیک حجم ترافیک داخلی و بین الملل تا پایان دی ماه خبر داد و گفت: در راستای تحقق الزامات مصوب شبکه ملی اطلاعات، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه ای به منظور اعمال تعرفه متفاوت برای ترافیک داخلی و بین الملل، تمامی اپراتورهای ارایه دهنده خدمات دسترسی شامل دارندگان پروانه حوزه ثابت و همراه را موظف کرد تا پایان دی ماه امکان تفکیک ترافیک داخل از بین الملل را برای همه کاربران ایجاد کنند تا امکان اعمال تعرفه متفاوت فراهم شود.
عمیدیان افزود: در مصوبه 248 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات ایران با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت باید شرایطی را فراهم کنند تا ترافیک داخلی شرکت مخابرات به صورت جدا از ترافیک بین الملل این شرکت در دسترس سایر اپراتورها قرار گیرد.
جداسازی ترافیک داخلی از بین الملل این امکان را فراهم می کند که کاربران اینترنت با هزینه های ارزان تری به ترافیک داخلی دسترسی داشته باشند. اکنون 45 درصد ترافیک کشور داخلی است و پیش بینی می شود این میزان به 60 درصد افزایش
یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :