آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198605
تاریخ انتشار : 8 دی 1395 10:50
تعداد بازدید : 746

عبور دلار از نرخ 4 هزار و 150 تومان در پی داشت

رونق بازار نوت بوک های کارکرده

نرخ دلار آزاد در بازار روز گذشته از مرز 4 هزار و 150 تومان گذشت و این موضوع به کلی بازار خرید و فروش کالاهای گوناگون از جمله کامپیوتر را به هم ریخت.

مریم عسگری
بررسی های بازاری گویای این موضوع است که در بازار روز گذشته نرخ دلار آزاد حدود 40 تومان افزایش یافت و نرخ حواله ارزی با افزایش 60 تومانی به حدود 4 هزار و 230 تومانی رسید که این موضوع رشد مجدد قیمت ها را در بازار کالاهای دیجیتال و کامپیوتری به همراه داشت.
در کنار این اتفاق تقاضا برای کالاهای ارزان قیمت نسبت به روزهای قبل افزایش یافت و البته فروشندگان از فروش این کالاها خودداری و به فروش کالاهای گران قیمت راغب تر بودند؛ چرا که کالاهای گران قیمت روی دست آنها مانده و در مقابل کالاهای ارزان قیمت که مخاطبان بیشتری دارند، حالا برای کسبه بازار ارزش بیشتری دارند.
اتفاق دیگری که در بازار هفته گذشته مشاهده شد، رشد تقاضا برای قطعات کامپیوتری و به ویژه قطعات تعمیری مانند صفحه نمایش، هارددیسک و مواردی از این دست بود. 
به گفته کارشناسان، این موضوع موجب رشد 10 تا 15 درصدی قطعات کامپیوتری و همچنین افزایش شدید قیمت نوت بوک های کارکرده در بازار شده است. به طوری که نوت بوک کارکرده ای که قیمت واقعی آن شاید حدود 900 هزار تومان است، در حال حاضر با قیمتی حدود یک میلیون و 50 هزار تا یک میلیون و 100 هزار تومان به فروش می رسد.
رونق بازار مانتیور، کیس و سایر قطعات پی سی مانند مادربورد و رم موضوع دیگری است که فعالان بازار به آن پرداخته اند. به گفته آنها با توجه به تداوم روند صعودی قیمت ارز و درهم به نظر می رسد روزهای بسیار سخت تر و حتی تعطیلی بازار پیش رو باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :