آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 19851
تاریخ انتشار : 21 آذر 1391 10:25
تعداد بازدید : 1046

مدیرعامل شرکت افرانت:

پردازش ابری انفجار کارآفرینی است

دیتا سنتر حلقه مفقوده توسعه صنعت فناوری اطلاعات در کشور است.

 فناوران- فریدون قاسم زاده، مدیرعامل شرکت افرانت در نشست خبری که در خلال برگزاری هجدهمین دوره نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)در محل ستاد خبری این نمایشگاه برگزار شد با بیان اینکه در ضعیف ترین منطقه دنیا از نظر ضریب نفوذ و همچنین سرعت اینترنت، سرعت دسترسی به اینترنت 4 مگابیت در ثانیه است، گفت: حال اینکه در کشور ما تنها 1.5 میلیون نفر به اینترنت پرسرعت البته از نوع 256 کیلوبیتی آن
 دسترسی دارند.
وی افزود: این موضوع و همچنین زیرساخت های کشور در زمینه فناوری اطلاعات مشکلاتی را به بار آورده که دولت های آینده باید مشکلات را با استفاده از راه حل های مبتنی بر آی تی مرتفع کنند.
قاسم زاده در این نشست در خصوص پردازش ابری داد و گفت: در کشور ما توسعه نیافتگی مشکلات دیتاسنتر بزرگترین معضل توسعه تجارت و کارآفرینی است و با توجه به اینکه دیتا سنتر، خود به دلیل استفاده از فناوری‌ها و ابزارهای خاص جزو فناوری‌های آلوده کننده محیط زیست است، روی آوردن به پردازش ابری اجتناب ناپذیر است.
وی افزود: تعداد کاربران اینترنت دردنیا به 2.5 میلیارد نفر رسیده است و رشد انفجاری در این زمینه در حال وقوع است . طبق گزارش سیسکو تا سال 2006 شصت درصد پردازش دیتا سنترها به سمت کلود خواهد رفت  و این موضوع در خاورمیانه به 79 درصد خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت افرانت با بیان اینکه پردازش ابری یک انفجار کارآفرینی است، اظهار داشت: در پردازش ابری یک کارآفرین بدون اینکه متحمل هزینه های کمر شکن اولیه کسب و کار خود باشد، کافی است تنها به میزان نیاز کسب و کارش هزینه دیتا سنتر دهد و در ادامه کار و رشد اقتصادی این هزینه ها را زیاد کند. بنا بر این پردازش ابری می تواند در کارآفرینی نیز یک راه حل بزرگ در این زمینه باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :