آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1979
تاریخ انتشار : 19 مهر 1390 20:5
تعداد بازدید : 430

نهاوندیان:

شرایط ال سی در شورای پول و اعتبار تغییر می کند

عضو شورای پول و اعتبار از برنامه این شورا برای تغییر شرایط گشایش اعتبار اسنادی داخلی خبر داد.

فارس- محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی افزود: تخلف بزرگ بانکی اخیر موجب شد تا شورای پول و اعتبار تصمیم بگیرد شرایط گشایش اعتبار اسنادی داخلی را تغییر دهد.
وی همچنین گفت، مجموع دارایی فرد اختلاس‌کننده 4هزار و 700 میلیارد تومان ارزیابی شده است.
ضرابیه مدیرعامل بانک سامان نیست، حیدری کاندیدای ریاست بانک ملی
همچنین رییس‌کل بانک مرکزی گفت: هیات مدیره بانک سامان مسوولیت تغییرات مدیریتی در این بانک را به عهده گرفته و بر همین اساس دیگر ضرابیه مدیرعامل این بانک نیست.
محمود بهمنی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا به‌رغم دستور بانک مرکزی هنوز مدیران عامل بانک‌های سامان و گردشگری تغییر نکرده‌اند، افزود: مدیران عامل بانک گردشگری و سامان طبق دستور بانک مرکزی تغییر کرده‌اند.
وی در واکنش به این نکته که هنوز اسامی مدیران عامل بانک‌های سامان و گردشگری در لیست هیات‌مدیره این بانک‌ها وجود دارد، تصریح کرد: اگر کسی بعد از دستور بانک مرکزی برای تغییر مدیریت هم‌چنان در کار خود باقی بماند دخل و تصرف در اموال عمومی انجام داده است و این کار مجازات دارد.
بهمنی تاکید کرد: اگر مدیران بانک‌های سامان و گردشگری تغییر نکرده باشند، باید مسوولان این بانک‌ها به بانک مرکزی پاسخ دهند.
وی با بیان اینکه مدیرعامل بانک سامان هم تغییر کرده است، افزود: طبق صورتجلسه‌ای که بانک سامان برای من فرستاده مدیرعامل این بانک تغییر کرده است.
بهمنی در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری درمورد اینکه طبق قانون رییس کل بانک مرکزی شخصا می‌تواند حکم برکناری مدیران بانک‌های خصوصی را صادر کند، گفت: ‌این مورد در قانون پیش‌بینی شده بنابراین اگر بانک‌ها دستورالعمل‌های پولی و بانکی را رعایت نکند، رییس‌کل بانک مرکزی می‌تواند مدیران عامل آنها را برکنار کند.
گزینه جدید برای مدیریت بانک ملی
رییس‌کل بانک مرکزی در ادامه این سخنان مبنی بر اینکه هنوز مدیرعامل جدیدی برای بانک ملی مشخص نشده است، اظهار داشت: حکم مدیریت بانک ملی برای آقای قضاوی، معاون اقتصادی بانک مرکزی زده نشده است.
وی با بیان اینکه هفته جاری به طور حتم مدیرعامل جدید بانک ملی مشخص می‌شود درباره یک گزینه جدید برای مدیریت این بانک گفت: فرشاد حیدری عضو هیات‌ مدیره بانک تجارت نیز یکی از گزینه‌های احتمالی برای مدیریت بانک ملی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :