آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1978
تاریخ انتشار : 19 مهر 1390 20:4
تعداد بازدید : 609

وعده یارانه 135 هزار تومانی؛حراج 120 هزار میلیارد سرمایه ملی

سه برابر شدن یارانه محقق نمی شود مگر با افزایش شدید قیمت ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:یارانه نقدی نمی تواند افزایش پیدا کند مگر با افزایش قیمت ها و این خود آسیب هایی را به دنبال خواهد داشت.

ایسنا- سید کاظم دلخوش اباتری اظهار داشت: قانون با مشارکت و حضور دولت نوشته شد، دیدگاه‌های دولت و رییس جمهور نیز در آن لحاظ شد و قانون هم با شیب ملایم است.وی در پاسخ به این سوال که هدف دولت از افزایش سه برابری یارانه‌ها در شرایط فعلی جامعه چه خواهد بود؟ فقط به گفتن چند کلمه اکتفا کرد؛ صادقانه و خالصانه می‌گویم: نمی‌دانم...
ماحصل سه برابر شدن یارانه بیکاری و گرانی شدید برای مردم است
همچنین عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزایش سه برابری یارانه نقدی را موجب از بین رفتن تولید، بیکار شدن مردم و گرانی شدید دانست و گفت: این وعده دولت از لحاظ قانونی و اجرایی امکان عملی شدن ندارد.
محمد‌رضا خباز تاکید کرد: پیش‌بینی افزایش یارانه‌های نقدی به صورت سه برابر از مجاری قانونی امکان پذیر نیست ولی به صورت غیرقانونی ممکن خواهد بود و کار غیرقانونی در هدفمندی یارانه بسیار اتفاق افتاده است.
وی افزود: یارانه پرداختی به مردم با درآمدهای فعلی تطابق ندارد و به همین دلیل بخش تولید از اجرای قانون هدفمندی ناراضی‌ است و حتی با توجه به گذشت هفت ماه از سال اعتبارات تاکنون ابلاغ نشده است، دولت هم اکنون به یک مساله فکر می‌کند و آن هم پرداخت نقدی یارانه‌هاست و اینکه پروژه‌ها زمین بمانند برای دولت اهمیتی ندارد.
دولت درآمدی برای افزایش سه برابری یارانه‌ها ندارد
درخصوص وعده دولت عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با درآمدهای فعلی و قیمت‌های کنونی با توجه به محاسباتی که انجام شده است امکان افزایش پرداخت نقدی به مردم در سال جاری وجود ندارد.
 محمدکریم شهرزادافزود: قانون هدفمندی یارانه‌ها که به تصویب مجلس شورای رسیده ، چارچوب مشخصی دارد و میزان یارانه پرداختی که به مردم و بخش تولید تعلق می‌گیرد، متناسب درآمدی است که از مسیر قانون هدفمندکردن یارانه‌ها به دست می‌آید.وی افزود: در بودجه سال ۹۰ هم میزان این درآمد و چگونگی تقسیم منابع حاصل از هدفمند‌سازی یارانه‌ها مشخص شده است به طوری که از ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمدی که دولت در این رابطه حاصل خواهد کرد ۴۰ هزار میلیارد تومان آن سهم مردم است.
نماینده مردم اصفهان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها نیز به بخش تولید اعم از صنعت، کشاورزی و خدمات تعلق خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :