آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197482
تاریخ انتشار : 23 آذر 1395 10:52
تعداد بازدید : 905

دی ماه امسال با حمایت سامسونگ

دومین المپیاد تکنسین های ایران برگزار می شود

نشست خبری دومین دوره المپیاد تکنسین های ایران روز یکشنبه با حضور مدیران سامسونگ الکترونیکس و سازمان فنی وحرفه ای استان تهران در سازمان فنی وحرفه ای برگزار شد.

فناوران- در این مراسم فرناز فرضی، مدیر روابط عمومی و مسوولیت های اجتماعی سامسونگ الکترونیکس گفت: این المپیاد همچون سال گذشته، در ۴ گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی، دستگاه های تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویر برگزار می شود و نفرات اول تا سوم به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ سکه بهار آزادی جایزه می گیرند و به مسابقات جهانی مهارت که در ابوظبی برگزار می شود، به عنوان بازدید کننده اعزام می شوند.
فرهاد هجرت، مدیر ارشد بخش بازاریابی سامسونگ الکترونیکس نیز با ارائه آماری که از سوی سازمان ملل اعلام شده، موضوع اشتغال را معضل اصلی دوسوم از جوانان جهان بیان کرد. به گفته هجرت، کسب مهارت های فنی در کنار آموزش های آکادمیک مهم ترین راهکار برای حل این معضل است.
وی المپیاد تکنسین های ایران را یکی از برنامه های آموزش مهارت جوانان دانست که سامسونگ از چند سال پیش با حمایت و اسپانسری مسابقات جهانی مهارت شروع کرده است.
به گفته هجرت مسابقات جهانی مهارت که از سال ۱۹۵۰ آغاز شده، بزرگ ترین رویداد مهارتی جهان است که هر دو سال یک بار با حمایت شرکت های بزرگ جهان برگزار می شود و سامسونگ نیز حمایت از این مسابقات را در فعالیت های مسوولیت های اجتماعی خود قرار داده است.
مجید تهرانیان، مشاور رئیس سازمان فنی وحرفه ای و مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای تهران نیز در این نشست فقدان مهارت های فنی را از اصلی ترین دلایل بیکاری جوانان اعلام کرد. به گفته تهرانیان این موضوع باعث شده که بخش عمده مراجعه کنندگان به مراکز فنی وحرفه ای را دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ها تشکیل بدهند.
به گفته وی، هم اکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در مراکز فنی وحرفه ای استان تهران در حال آموزش هستند که از این تعداد، نزدیک به ۸۰ درصد از افراد در مراکز غیردولتی و خصوصی فنی وحرفه ای کسب مهارت می کنند.
مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای تهران از مرکز آکادمی مهندسی سامسونگ به عنوان یکی از بهترین مراکز فنی وحرفه ای کشور یاد کرد. طبق آمار، تاکنون نزدیک به هزار نفر به طور رایگان در آکادمی مهندسی سامسونگ آموزش دیده اند. توافقات اولیه ای برای ایجاد شعبه های مشابه در سایر استان ها و نقاط کمتر توسعه یافته کشور میان سامسونگ و سازمان فنی و حرفه ای انجام شده است. 
ژاله عمرانی، مدیر امور مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه ای، همکاری متقابل کشورها با حامیان اصلی مسابقات جهانی مهارت را از جمله اهداف اصلی این رویداد دانست که با حضور و مشارکت فعال سامسونگ در ایران محقق شده است.
به گفته عمرانی المپیاد تکنسین های ایران مدل کوچکی از مسابقات جهانی مهارت است که تمامی بخش های آن با نظارت افرادی که تجربه مسابقات جهانی را دارند طراحی و برگزار می شود.
براساس اعلام مدیر کل مسابقات مهارت سازمان فنی وحرفه ای تا روز ۲۱ آذرماه تعداد افراد شرکت کننده ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته و گرایش موبایل و تبلت از پرطرفدارترین بخش های المپیاد است.
همچنین محمدرضا یارمحمدی، مدیر آکادمی مهندسی سامسونگ گفت : تاکنون ۸۸۸ نفر از آکادمی مهندسی سامسونگ فارغ التحصیل شده اند که ۱۴۲ نفر آنها از دانشجویان دانشگا ه ها و ۳۷۸ نفر از افراد جویای کاری بودند که اکثر آنها پس از کسب مهارت توانسته اند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. از این تعداد ۳۰ نفر هم پس از کسب شرایط لازم در مراکز خدماتی سامسونگ مشغول به فعالیت شده اند.دومین المپیاد تکنسین های ایران با همکاری مشترک شرکت سامسونگ الکترونیکس و سازمان فنی و حرفه ای کشور دی ماه امسال برگزار می شود. مهلت ثبت نام برای شرکت در این المپیاد تا ۲۶ آذر ماه تمدید شده است.
برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این المپیاد و ثبت نام، می توانید به سایت samsungtecholympiad.ir  مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :