آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197478
تاریخ انتشار : 23 آذر 1395 10:45
تعداد بازدید : 1312

تسهیلات بدون سقف با شرایط ساده تر

فعالان فاوا اگر وام می خواهند به پست بانک بروند

پس از تعیین پست بانک به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ICT کشور از شهریورماه، این بانک آمادگی خود را برای پذیرش و تامین مالی و نیازهای اعتباری و سرمایه در گردش طرح های مطرح در حوزه ICT اعلام کرد و از تمام فعالان این حوزه خواست با مراجعه به بانک با شرایط سهل تری تامین مالی شوند.

فناوران- خسرو فرحی مدیرعامل پست بانک ایران، افزود: فعالان حوزه می توانند با ارایه طرح های خود به بانک یا سرمایه در گردش مورد نیاز مورد حمایت بانک قرار گرفته و بانک از محل منابع داخلی یا صندوق توسعه ملی، در حوزه ارزی و ریالی تسهیلات مورد نیاز آنها را تامین می کند.
وی با بیان این که این  تسهیلات سقف خاصی ندارد و متناسب با نیاز اعلامی خواهد بود گفت: با توجه به نقش بانک به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ICT  کشور در زمینه حمایت از کسب و کارهای حوزه، این بانک آمادگی کامل دارد برای پذیرش طرح های حوزه ICT به تمام شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک تسهیلات ارایه کند.
فرحی همچنین با بیان ارایه وام از طریق منابع وجوه اداره شده متعلق به وزارت ارتباطات در نزد بانک نیز گفت: پرونده متقاضیان وام توسط کمیته وام وجوه اداره شده به بانک برای پرداخت ابلاغ می شود و طی مراحل بعدی به ویژه ارایه مدارک و توجیه متقاضیان نسبت به میزان تسهیلات کمی زمان بر است ولی در حال اجرا است. 
وی در ادامه با تاکید بر این که پست بانک به عنوان تنها بانکی که خرده بانکداری را در سطح کشور انجام می دهد، خدمت رسانی می کند، گفت: بانک در شش ماهه منتهی به امسال حدود 80 هزار فقره وام خرد و اشتغال زای کوچک روستایی و شهرهای کم جمعیت پرداخت کرده است.
مدیرعامل پست بانک در عین حال از برنامه این بانک در خصوص ساماندهی این وام ها خبر داد و گفت: پست بانک در نظر دارد، با کارت اعتباری تا سقف 50 میلیون تومان در حوزه شهر و روستا وام خرد و اشتغال زا را ساماندهی کند که طبیعتا هم گستردگی خواهد داشت هم شرایط سهل تر می شود. 
وی درخصوص صندوق امانت بانک نیز گفت: در هشت شعبه بانک در سراسر کشور که امکان ایجاد صندوق امانت وجود داشت، این صندوق ایجاد شده است که دو شعبه در تهران دارای صندوق امانات هستند. اگر شرایط شعب دیگر هم فراهم باشد، امکان گسترش این صندوق ها وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :