آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197476
تاریخ انتشار : 23 آذر 1395 10:42
تعداد بازدید : 726

سودجویان با ترفند جدید به بازار کامپیوتر آمدند

مراقب بازرسان قلابی باشید

افزایش کنترل بر بازار کالاهای کامپیوتری در ماه های گذشته و پس از به راه افتادن ماجرای ساماندهی خدمات پس از فروش شدت بیشتری گرفته است. این موضوع اگرچه از نظر برخی از کارشناسان، اقدامی مفید در مسیر کاهش بروز تخلفات در بازار کامپیوتر است؛ اما گروه دیگری بر این باورند که افزایش نظارت تنها در حد حرف است و مشکلات اصلی بازار نظیر گران فروشی و قاچاق فروشی مورد بی توجهی قرار گرفته است. در این میان، برخی نیز از بروز برخی سواستفاده ها در فضای بازار خبر می دهند.

مریم عسگری
به گفته فعالان بازار، در ماه های اخیر برخی از افراد به اسم مامور سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده یا اتحادیه فناوران رایانه به بازار مراجعه و بابت کنترل و بررسی کالا و مدارک فروشگاه ها از آنها مبالغی اخذ کرده اند. در حالی که اتحادیه صنف فناوران رایانه اعلام کرده است که نظارت و کنترل هزینه ای برای فعالان بازار ندارد.
اتحادیه فناوران رایانه تهران همچنین با صدور اطلاعیه هایی نسبت به بازرسی های مشکوک از سوی افراد ناشناس هشدار داده و از اعضای خود خواسته است که در صورت برخورد با آنها دقت کافی داشته باشند. بر اساس اعلام این اتحادیه، در راستای پیشگیری از سو استفاده های احتمالی از سوی افراد فرصت طلب، بازدیدهای کنترلی، نظارتی و کارشناسی از صنوف به کمک کارکنان این معاونت و بازرسان نظارت بر اماکن عمومی با لباس فرم انجام می شود. بنابراین به اعضای صنف هشدار داده شده است که در صورت مراجعه افراد مشکوک، با لباس شخصی و فاقد کارت شناسایی و حکم ماموریت، هیچ همکاری با آنها نداشته باشند و موضوع را به اتحادیه رایانه اطلاع دهند.
همچنین مشاهده موارد تقلب و وجود کالاهای غیراصلی، بار دیگر مورد اشاره این اتحادیه قرار گرفته و به خریداران توصیه شده است که در زمان خرید به اصل بودن کالا و مدارک موید صحت نمایندگی رسمی توجه کنند.اتحادیه اعلام کرده است که در صورت مراجعه افراد مشکوک، با لباس شخصی و فاقد کارت شناسایی و حکم ماموریت، موضوع را به صورت تلفنی به شماره 21843578 اعلام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :