آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197419
تاریخ انتشار : 22 آذر 1395 11:37
تعداد بازدید : 630

افشای تلاش زوکربرگ برای ورود به دنیای سیاست

انتشار مفاد یک دادخواست درباره مارک زوکربرگ مدیرعامل فیس بوک مشخص کرده که وی در عین اینکه نمی خواهد کنترل فیس بوک را از دست بدهد، به دنبال حضور جدی در دنیای سیاست است.

فارس- شکایت یاد شده مربوط به ماه آوریل است و زمانی تقدیم مقامات قضایی شده که زوکربرگ پیشنهاد تغییر در ساختار شرکت فیس بوک را مطرح کرد تا بتواند قدرت رای دهی سهام داران این شرکت و در نتیجه تاثیرگذاری آنها را به شدت کاهش دهد.
زوکربرگ از این طریق تلاش داشت کنترل داخلی فیس بوک را با قوت بیشتری در دست بگیرد و همین امر انگیزه ای برای سهام داران فیس بوک به وجود آورد تا از او شکایت کنند.
براساس اطلاعاتی که از روند برگزاری دادگاه به دست آمده، زوکربرگ به دنبال بر عهده گرفتن یک پست سیاسی در دولت اوباما بوده است.
مارک اندرسن، یکی از سرمایه گذاران عمده فیس بوک در ماه مارس گذشته به زوکربرگ گفته بود که سهام داران این شبکه اجتماعی نگران نحوه انجام تعهدات وی نسبت به فیس بوک در صورت پیوستن او به دولت هستند و معتقدند وی نمی تواند در آن واحد در هر دو زمینه فعالیت کند.
طرفین بحث های مفصلی در این زمینه داشته اند، اما هیچ یک نتوانسته طرف دیگر را قانع کند. برخی سهام داران به شدت با ایده تداوم کنترل فیس بوک توسط زوکربرگ در صورت حضور فعال وی در دولت اوباما مخالف بوده اند. در مقابل زوکربرگ اصرار داشته که به مدت دو سال در دولت حضور داشته باشد، اما کنترل فیس بوک را از دست ندهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :