آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197413
تاریخ انتشار : 22 آذر 1395 11:18
تعداد بازدید : 646

بارکد برای مبتلایان به آلزایمر

یک شهر در ژاپن راهکار جالبی برای ردیابی از شهروندانی که مبتلا به زوال عقل و مستعد گم شدن هستند، ابداع کرده است؛ بارکدهای حاوی اطلاعات شخصی که به ناخن دست یا پای افراد می چسبد.


فناوران- یک شرکت ژاپنی در شهر ایروما در نزدیکی توکیو، یک سیستم بارکدزنی برای افراد مبتلا به زوال عقل و آلزایمر ساخته است که برای ردیابی آنها در صورت گم شدن به کار می آید.
این بارکد ردیابی، برچسب کوچک یک سانتی متری است که اطلاعات فرد شامل آدرس، شماره تلفن و یک شماره هویت مخصوص برای هر فرد روی آن ثبت شده است. این سیستم ردیابی از بارکد دوبعدی استفاده می کند.این سرویس رایگان برای نخستین بار در ژاپن برای کمک به خانواده های مبتلایان به زوال عقل و آلزایمر طراحی شده است تا اعضای خانواده خود را در صورت گم شدن پیدا کنند.پلیس می تواند با اسکن کردن بارکد ناخن بیماری که گم شده است، خانواده او را پیدا کند.
تکنولوژی این سیستم ردیابی که روی بدن بیمار نصب می شود، به پلیس اجازه می دهد که تنها با اسکن کردن یک بارکد اطلاعات آن شخص را به دست آورد. به گفته یکی از مقامات شهر ایروما در ژاپن، این سیستم جدید مزیت مهمی بر روش های قدیمی ردیابی بیمار از طریق برچسب هویت روی لباس یا کفش دارد.
بیماران مبتلا به آلزایمر و زوال عقل ممکن است لباس یا کفشی را که برچسب هویت دارد، نپوشند اما این سیستم ردیابی جدید که روی بدن آنها نصب می شود، همیشه همراه آنها خواهد بود.
این برچسب ها که ضدآب هستند، تا دو هفته روی بدن بیمار دوام می آورند و قابل نصب روی ناخن های پا و زیر جوراب هستند.
گفتنی است بیش از ۲۵ درصد شهروندان ژاپن بالای ۶۵ سال سن دارند و این آمار تا سال ۲۰۵۵ به بیش از ۴۰ درصد جمعیت این کشور خواهد رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :