آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197397
تاریخ انتشار : 22 آذر 1395 10:55
تعداد بازدید : 475

ساماندهی الکترونیکی دو میلیون انبار کالا در کشور

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ساماندهی علمی و الکترونیکی بیش از دو میلیون واحد انبار و ذخیره کالا در کشور ضروری است.

ایسنا- عباس تابش افزود: از ابتدای سال جاری با کمک اصناف و خرده فروشی ها، ۱۲۰ هزار واحد انبار در سامانه جامع شرکت های پخش ثبت نام کرده اند که انتظار داریم با کمک دیگر نهادها و سازمان ها این رقم به بیش از دو میلیون واحد برسد.
وی درباره اجرای مرحله نهایی این سامانه تا پایان سال اظهار کرد: همه خدمات طبق قانون از طریق این سامانه به انبار و مراکز نگهداری کالا ارایه خواهد شد و در صورت ثبت نام نکردن، واحد یادشده با عنوان توزیع خارج از شبکه قابل پیگیری است.
وی درباره جزییات طرح جامع شناسه دار کردن مراکز نگهداری کالا گفت: با توجه به تکالیف ناشی از ماده (۱۳) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین نامه ابلاغ شده ذیل آن با عنوان آیین نامه اجرایی شناسه ها و رهگیری کالا، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است با همکاری دستگاه ها و سازمان های ذیربط نسبت به تهیه شناسه، شناسنامه کالا، تخصیص شناسه رهگیری و عملیاتی کردن آن طی مدت زمان مشخص اقدام کند.
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تشکیل کارگروه های تخصصی با مسوولیت وزارت صنعت و طراحی و پیاده سازی فنی سامانه شناسه رهگیری کالا با محوریت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ازجمله اقدام های انجا م شده با هماهنگی تمامی دستگاه های مرتبط با معاونت امور اقتصادی و بازرگانی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :