آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197393
تاریخ انتشار : 22 آذر 1395 10:51
تعداد بازدید : 563

بهترین گزینه میان رده برای گیمرها

کارت گرافیک برای یک گیمر از نان شب واجب تر است؛ اما آیا به راستی همه گیمرها توان پرداخت هزینه هنگفت برای خرید کارت گرافیک حرفه ای و قدرتمند را دارند؟


فناوران- شرکت AMD با تولید سری RX 400 گام بلندی در ارایه کارت های گرافیک میان رده برداشته و کارت RX 470 این شرکت یک محصول ارزشمند برای گیمرها با سطح بودجه متوسط به شمار می رود. 
پردازنده گرافیکی به کار رفته در GIGABYTE RX470 G1 Gaming به 5 میلیارد و 200 میلیون ترانزیستور و 2048 واحد سایه زن مجهز است. 
حضور 4 گیگابایت حافظه GDDR5 در کنار رابط حافظه 256 بیتی، مجموعه قابل قبولی برای اجرای بازی های روز فراهم می سازد.
فرکانس پردازنده گرافیکی هم در بالاترین میزان خود به 1230 مگاهرتز افزایش می یابد. 
فرکانس چیپ ست های حافظه GDDR5 نیز بدون تغییر روی رقم 1650 مگاهرتز تنظیم شده است؛ اما با به کارگیری خنک کننده قدرتمند و نسل جدید WindForce 2X کاربران به اورکلاک پردازنده و چیپ ست های حافظه گرافیکی در کارت RX470 G1 Gaming قادر خواهند بود کارایی بالاتری نسبت به نسخه مرجع AMD دریافت کنند.
نسل جدید خنک کننده WindForce 2X که در کارت گرافیک RX470 G1 Gaming به کار رفته، برای کنترل حرارت به سه لوله انتقال حرارت با آلیاژ مس مجهز شده و دو فن 90 میلی متری در کنار هیت سینک یکپارچه آلومینیومی به این روند کمک خواهند کرد. 
اطلاع رسانی نحوه فعالیت سیستم خنک کننده نیز با استفاده از LED صورت می گیرد و کاربران با استفاده از نرم افزار اختصاصی گیگابایت به نام EXTREME Engine قادر به انتخاب رنگ LED از محدوده 8/16 میلیون رنگ خواهند بود.
 در صورتی که میزان بارگزاری یا دمای کارت گرافیک به محدوده از پیش تعیین شده نرسد، سیستم خنک کننده به صورت Passive عمل خواهد کرد. در این شرایط دو فن 90 میلی متری WindForce 2X به صورت کامل غیرفعال می شوند و تمام وظیفه خنک سازی به عهده هیت سینک آلومینیومی و سه عدد لوله انتقال حرارت خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :