آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197387
تاریخ انتشار : 22 آذر 1395 10:40
تعداد بازدید : 770

رونمایی از نقشه دیجیتال بومی در الکامپ

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی از ارایه سرویس نقشه دیجیتال بومی که امکاناتی مشابه سرویس خارجی «گوگل مپ» دارد، خبر داد و گفت: فاز نخست این پروژه در نمایشگاه الکامپ رونمایی می شود.

مهر- علیرضا یاری درباره جزییات چهل و پنجمین نشست شورای راهبری طرح جویشگر بومی گفت: در این نشست، طرح نقشه دیجیتال بومی کشور توسط بخش خصوصی ارایه و مقرر شد با حمایت شورای راهبری طرح جویشگر بومی، این سرویس به سایر پروژه های این طرح ملی متصل شود.
وی با بیان اینکه براساس برآوردهای اولیه «نقشه دیجیتال بومی کشور» در مواردی از نظر دقت از سرویس خارجی «نقشه گوگل» نیز بهتر است، ادامه داد: از آنجایی که منبع اصلی (سورس) اطلاعات این نقشه در کشور قرار دارد، این سرویس می تواند جزییات بیشتری را به کاربر ارایه کند.
یاری با بیان اینکه در ادامه راه اندازی این سرویس، امیدواریم بتوانیم از آن به عنوان سرویس نقشه طرح جویشگر بومی استفاده کنیم، گفت: این سرویس می تواند جایگزین سرویس «گوگل مپ» برای کاربران باشد و در صورتی که کاربران از آن استفاده کنند حتی در زمینه اطلاعات ترافیکی شهری مانند تهران نیز به سرعت اطلاعات این نقشه به روز خواهد شد.
دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی با بیان اینکه اطلاعات این نقشه که سطح پوشش آن کل ایران است توسط متخصصان داخلی و به روش برداشت میدانی و فتوگرامتری جمع آوری شده، افزود: با توجه به داده های بومی، امکان ارایه خدمات بهتری نسبت به نقشه گوگل در این سرویس وجود دارد.
وی گفت: نقشه دیجیتال بومی شامل تقسیمات کشوری، شهرها و روستاها، معابر بین شهری و داخل شهری، نقاط مهم خدماتی، پوشش گیاهی و آبی، مناطق گشت پستی و لایه های متفاوتی از اطلاعات موردعلاقه کاربران بوده و امکان خدمات جست وجو در نقشه، مسیریابی، تولید آدرس و مشخصات برای هر نقطه در این نقشه دیده شده است.
یاری با بیان اینکه این سرویس قرار است در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ رونمایی شود، گفت: طراحان این پروژه خواستار سیاستگذاری مرکز ملی فضای مجازی برای استفاده سازمان های دولتی از این سرویس هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :