آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197383
تاریخ انتشار : 22 آذر 1395 10:33
تعداد بازدید : 542

تهدید ترامپ کارساز شد

سرمایه گذاری 7 میلیارد دلاری فاکسکان در خاک آمریکا

فاکسکان که نقش پررنگی در تولید آیفون های اپل دارد، قصد دارد 7 میلیارد دلار به فعالیت هایش در خاک آمریکا اختصاص بدهد که به اشتغال زایی برای 50 هزار نفر منجر خواهد شد.

فناوران- انتخاب دونالد ترامپ به عنوان ریاست جمهور آمریکا یکی از بدبیاری های شرکت اپل بود. ترامپ در ماجرای رمزگشایی گوشی آیفون مربوط به آدمکش سن برناردینو و همچنین بازگرداندن تمامی تولیدکنندگان به خاک ایالات متحده، از همان ابتدا شمشیر را از رو برای اپل بست. یکی از تامین کنندگان محصولات اپل بی شک فاکسکان است که در چین قرار دارد و یکی از گزینه های ترامپ حذف کردن آن است. اما جالب است که این کارخانه عظیم چینی اعلام کرده است در حال مذاکرات اولیه به منظور سرمایه گذاری در آمریکا و افزایش حضور عملیاتی خود در خاک این کشور است. با این تفاسیر به نظر می رسد واقعا ترامپ حرف خود را به کرسی بنشاند و می خواهد محصولات این شرکت را در خاک این کشور تولید کند.
فاکسکان با احداث کارخانه در کشور چین و استخدام هزاران نفر، سالانه میلیون ها دستگاه آیفون را اسمبل و راهی بازار می کند.
بر اساس اخبار منتشر شده، نام فاکسکان در اسنادی مشاهده شده است که مدیرعامل شرکت ژاپنی «سافت بنک» در دیدار با دونالد ترامپ به همراه داشت.  
دونالد ترامپ پس از دیدار با ماسایوشی سان، مدیرعامل سافت بنک، خبر از سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد دلاری این شرکت در استارت آپ های آمریکایی داد. در تصاویر منتشر شده از دیدار ماسایوشی با ترامپ، اسنادی در دست این مدیر ژاپنی نشان می دهد که روی آن لوگوی سافت بنک و فاکسکان قرار دارد.
گفتنی است فاکسکان در حال حاضر تاسیساتی در ایالت های ویرجینیا و ایندیانا دارد و عملیاتی را در کالیفرنیا و تگزاس نیز دنبال می کند. درواقع این شرکت در سال 2013 اعلام کرده بود که برای احداث کارخانه ای در پنسیلوانیا و افزودن آن به زنجیره کارخانه هایش در تگزاس و ایندیانا 30 میلیون دلار هزینه کرده است. فاکسکان دلیل این امر را پاسخگویی بهتر به مشتریان با افزایش حضورش در خاک آمریکا اعلام کرده بود.
فاکسکان هنوز اظهارنظری درباره ارتباط میان سرمایه گذاری در آمریکا و انتخاب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نکرده است؛ اما ترامپ در یکی از توییت هایش به نقل از ماسایوشی سان، انجام این سرمایه گذاری را به دلیل انتخاب وی در این انتخابات عنوان کرده است. 
جالب است بدانید چند هفته پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، سافت بنک و دولت عربستان سعودی اعلام کرده بودند که قصد سرمایه گذاری 100 میلیارد دلاری روی شرکت های فعال فناوری در سراسر جهان را دارند. از سوی دیگر، ماسایوشی سان در گفت وگو با رسانه ها اعلام کرده بود که قصد دارد بخشی از سرمایه اش را در خاک آمریکا صرف کند و برای این کار به ترامپ قول داده است. 
ماسایوشی سان و تری گو، موسس فاکسکان تا امروز همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته اند و مشترکا به سرمایه گذاری در حوزه های مختلف پرداخته اند و گفته می شود همین روابط نزدیک منجر به درج لوگوی فاکسکان روی اسناد شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :