آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197374
تاریخ انتشار : 22 آذر 1395 10:19
تعداد بازدید : 1306

19 پروژه، 40 میلیارد تومان بودجه

نقشه راه ۱۰ برابر کردن تولید محتوای داخلی تصویب شد

نقشه راه پروژه ۱۰ برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب وکار دیجیتال به عنوان یکی از ۷ پروژه اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به تایید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسید.


وزارت ارتباطات- خسرو سلجوقی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در این باره گفت: این نقشه راه با رویکرد کسب و کار دیجیتال و با مشارکت حداکثری بخش خصوصی به عنوان یکی از ۷ پروژه اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات، به تایید ستاد اقتصاد مقاومتی و سازمان برنامه و بودجه کشور رسیده و چشم انداز خوبی برای اقدام آن ایجاد شده است.
مجری این طرح از تدوین برنامه ملی توسعه محتوا با محوریت اقتصادی کردن تولید محتوای دیجیتال در فضای مجازی خبر داد و گفت: در این زمینه ۷۰ پیشنهاد ارایه شده و درنهایت ۱۹ عنوان پروژه در حوزه تولید محتوایی بومی فضای مجازی به تایید رسیده است. براین اساس وزارت ارتباطات در قالب بسته حمایتی و وام وجوه اداره شده از این طرح ها حمایت می کند.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران از اختصاص حدود ۴۰ میلیارد تومان به این پروژه خبر داد و گفت: با سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به پیش بینی بودجه سال بعد در زمینه محتوا هماهنگی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه تولید بیش از ۱۰۰ هزار نرم افزار کاربردی توسط بخش خصوصی یکی از اقدامات مهم این پروژه است که اکنون انجام شده، ادامه داد: برنامه ملی توسعه محتوای بومی در راستای تجمیع و ساماندهی محتوای موجود در کشور و انتقال آن به فضای اینترنت به عنوان یک ضرورت ملی و بین المللی تعریف شده که توسعه آن در طولانی مدت، تأثیر قابل توجهی بر حوزه های علمی، پژوهشی و اقتصادی خواهد داشت.
سلجوقی با بیان مصرف بهینه پهنای باند گفت: نباید پهنای باند صرف مطالب بدون کاربرد شود؛ بلکه زمانی می توان از مصرف بالای پهنای باند رضایت داشت که صرف محتوای فاخر و اثرگذار شده باشد.
وی به حضور بیش از ۱۲ میلیون دانش آموز در کشور به عنوان موتور تولید و مصرف محتوای بومی پرداخت و گفت: سرمایه گذاری روی مدارس به عنوان کانون توسعه و انتشار محتوای مناسب و متنوع مورد تایید و ضامن تغییر مثبت جامعه خواهد بود.
مجری طرح ۱۰ برابر کردن تولید محتوای بومی فضای مجازی گفت: با توافق با وزارت آموزش وپرورش، مجوز ایجاد اپراتور خدمات دانش آموزی به کنسرسیومی متشکل از ۲۲ شرکت ایرانی و یک شرکت ژاپنی داده شد که ارایه خدمات دانش آموزی مثل رایانامه، شبکه اجتماعی و تولید محتوا را عهده دار شده و با راه اندازی آن شاهد جهش بزرگی در این خصوص خواهیم بود.
سلجوقی همچنین از آماده بودن زیرساخت های نرم افزاری این پروژه خبر داد و گفت: باید وزارت آموزش و پرورش کارگروه تخصصی ارزیابی محتوا را فعال کند تا محتوای تولیدشده ارزیابی و در اختیار عموم قرار گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :