آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197371
تاریخ انتشار : 22 آذر 1395 10:14
تعداد بازدید : 583

اجرای فاز جدید پروژه درب خروج هوشمند در گمرک

بر اساس اعلام اداره کل توسعه و تجهیز گمرکات کشور، فاز جدید پروژه درب خروج هوشمند در حال اجرایی شدن است.


فناوران- اداره کل توسعه و تجهیز گمرک اعلام کرد، درب خروج هوشمند گمرکات بازرگان، جلفا، بیله سوار، آستارا، بندر انزلی و سهلان در حال نصب است.
این پروژه  توسط اداره کل توسعه و تجهیز و با همکاری پژوهشکده سامانه های هوشمند دانشگاه تهران در حال اجرا بوده  و بخش دیگری از برنامه گمرک الکترونیکی است و با اجرایی شدن آن حتی اجازه ورود و خروج بار از گمرکات به روش الکترونیکی انجام خواهد شد.
بر اساس این گزارش قرار است در مرحله بعدی  گمرک بندر شهید رجایی، بندر شهید باهنر، بندر بوشهر، بندر لنگه، فرودگاه امام خمینی (ره)، سلفچگان، اینچه برون و غرب تهران به سیستم هوشمند درب خروج مجهز شوند.
سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در راستای الکترونیکی کردن گمرک ایران از سال 1392 راه اندازی شد و با اجرای این سامانه تشریفات واردات، صادرات، ترانزیت، پرداخت، پروانه های گمرکی و ارتباط گمرک با 22 سازمان همجوار الکترونیکی شده است. همچنین تشکیل بزرگ ترین بانک اطلاعات تجارت خارجی و افزایش درآمدهای گمرکی از 7000 به 14000 میلیارد تومان دیگر دستاورد مهم سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی به شمار 
می رود.
براساس این گزارش،  اجرایی شدن پروژه درب خروج هوشمند در گمرکات اجرایی کشور می تواند به میزان زیادی از خروج کالای قاچاق در گمرکات جلوگیری کند. یکی از گلوگاه های مهم خروج کالای قاچاق درب خروج است که واسطه حضور نیروی انسانی در این بخش میزان خطرپذیری آن بالا بوده است که با الکترونیکی شدن درب خروج  می توان تا حد زیادی مشکلات مربوط به قاچاق در این بخش را کاهش داد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :