آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197312
تاریخ انتشار : 20 آذر 1395 12:9
تعداد بازدید : 439

آنکتاد وضعیت علم، فناوری و نوآوری ایران را بررسی کرد

سازمان کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل (آنکتاد) وضعیت علم، فناوری و نوآوری ایران را در ۱۰ سال اخیر مورد ارزیابی قرار داد که گزارش آن رونمایی شد.


فناوران- مراسم رونمایی از دومین گزارش مرور سیاست های علم، فناوری و نوآوری جمهوری اسلامی توسط سازمان کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل (آنکتاد) در معاونت علمی برگزار شد.
در این مراسم، معاون نوآوری و تجاری سازی، معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون فناوری و لجستیک  سازمان آنکتاد و مدیر پروژه ارزیابی سیاست های علم، فناوری و نوآوری ایران حضور داشتند.
آنکتاد به عنوان یک سازمان بین المللی مطرح، وضعیت علم و فناوری کشورهای مختلف جهان را رصد و گزارش می کند. ایران برای نخستین بار در سال ۲۰۰۵  توسط این سازمان مورد بررسی قرار گرفته و این سازمان از سال ۲۰۱۵ نیز کار خود را برای بررسی مجدد آغاز کرد. برای نخستین بار است که یک کشور دو بار توسط آنکتاد بررسی می شود.مهدی الیاسی، معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مراسم اظهار کرد: در سال گذشته توافقی با آنکتاد داشتیم تا وضعیت علم، فناوری و نوآوری کشور پس از ۱۰ سال مشخص شود.
وی گفت: در این گزارش آمده است نوآوری در ایران با شرکت های دانش بنیان آغاز شده و این حرکت خوبی است؛ از سوی دیگر مشخص شده که برای پیشرفت ایران، صنایع سنتی هم درگیر تکنولوژی شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :