آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197310
تاریخ انتشار : 20 آذر 1395 12:7
تعداد بازدید : 545

در مجمع عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران تصویب شد

افزایش حق عضویت در نصر تهران

مجمع عمومی عادی سال 95 سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران چهارشنبه شب گذشته با حضور جمعی از فعالان بخش خصوصی برگزار شد و ضمن تعیین روزنامه فناوران اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی، هیات مدیره پیشنهادی در خصوص تغییرات مبالغ ورودیه و حق عضویت ارایه داد که با رای اکثریت به تصویب رسید.مجمع عمومی نصر تهران امسال کمی متفاوت با سال گذشته برگزار شد. از یک سو جمع قابل توجهی از اعضا در این مراسم حضور داشتند و از سوی دیگر گزارش عملکرد اعضای هیات مدیره در قالب فیلمی در سه بخش به نمایش گذاشته شد. در هر بخش از این فیلم ها روسای کمیسیون ها عملکرد خود را در یک سال گذشته تشریح کردند.در ادامه مراسم، گزارش مالی منتهی به 31 شهریور 95 و بودجه پیشنهادی سال منتهی به 31 شهریور 96 ارایه شد که پس از بررسی توسط اعضای حاضر در مجمع به تصویب رسید. در پایان مراسم نیز انتخابات بازرس برگزار و جواد برادران به عنوان بازرس اصلی و شهرام زندیه وکیل به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

فخری زارع
 افزایش 3/5 برابری صاحبان رای
در ابتدای مراسم پس از استقرار هیات رییسه فیلمی از خوشامدگویی و گزارش عملکرد توسط رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای پخش شد. ناصرعلی سعادت آماری از افزایش تعداد اعضای سازمان در طی دو سال از فعالیت هیات مدیره ارایه کرد و گفت: زمانی که انتخابات نصر تهران برگزار شد، تعداد اعضا 2 هزار و 659 عضو بود که اکنون به 3 هزار و 852 عضو افزایش یافته است.
وی افزود: برخی از این اعضا شرکت ها یا اعضای حقیقی جدیدی هستند که به این صنعت ورود کرده اند؛ اما بسیاری دیگر افرادی هستند که سال ها در این صنعت فعالیت می کردند و اهمیتی برای گرفتن مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای نمی دادند.وی همچنین با بیان اینکه حق رای اکنون 3/5 برابر شده است، گفت: تعداد برگ رای ها زمانی که کار را شروع کردیم، 2هزار و189 برگ رای بود اکنون به 8 هزار و 250  برگ رای افزایش یافته است.
 اهمیت برناپروری
رییس نصر تهران برناپروری و راهکارهای حمایتی را از دیگر اقدامات مهم این دوره از  فعالیت سازمان عنوان کرد و گفت: سعی خود را کردیم تا شرکت های نوپا بتوانند برای خود سرمایه گذار جذب کنند.
سعادت از برگزاری الکامپ و حضور استارت آپ ها در این نمایشگاه به عنوان دیگر اقدام مهم سازمان یاد کرد و افزود: سال گذشته فضایی فراهم شد تا 80 استارت آپ در الکامپ حضور یابند و امسال نیز استقبال چندین برابر شده و تعداد استارت آپ ها از مرز 500 تا گذشته است.وی همچنین توضیح داد که هیات مدیره سازمان در این دو سال تلاش کرد تا شرایطی ایجاد کند که شرکت ها بتوانند از تسهیلات بهره مند شوند.سعادت افزود: اقدام مهم دیگر امضای تفاهم نامه با اتاق بازرگانی تهران بود که دست اندرکاران صنف فناوری اطلاعات برای گرفتن کارت بازرگانی بتوانند کارهای شان را توسط سازمان پیگیری کنند.
 گزارش دبیر
در ادامه جلسه مجمع اصغر رضانژاد، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران گزارش فعالیت نصر تهران را ارایه کرد و گفت: در این دوره با تلاش گسترده توانستیم کرسی های بیشتری در جلسات حاکمیتی کسب کنیم و تفاهم نامه ای داشتیم با یکی از شرکت های ارزیاب دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری  تا در این رابطه مشاوره رایگان به اعضا دهد.وی افزود: از این طریق اعضای صنف مسیر رسیدن تا دانش بنیان شدن را راحت تر پیش رفتند.رضانژاد همکاری با سازمان استاندارد، برگزاری سمینارهای آموزشی، شفاف سازی درخصوص پروژه صندوق های مکانیزه فروش را از دیگر اقدامات سازمان نام برد.
 افزایش حق عضویت 
یکی از پیشنهادات مهمی که توسط شهاب جوانمردی، عضو هیات رییسه سازمان نظام صنفی رایانه ای در مجمع ارایه شد، افزایش قیمت حق عضویت سازمان بود.
حق عضویت سازمان نظام صنفی از زمان تاسیس تا سال 84 شمسی، 100 هزار تومان بود که از این سال به بعد 130 هزار تومان شد.
هیات مدیره پیشنهاد کرد که  شرکت ها برای یک یا دو برگ رای 500 هزار تومان، برای سه تا چهار برگ رای یک میلیون تومان، برای پنج تا شش برگ رای یک میلیون و 500 هزار تومان، برای هفت تا هشت برگ رای 2 میلیون تومان و برای نه تا ده برگ رای 2 میلیون و 500 هزار تومان پرداخت کنند.
همچنین حق عضویت اعضای حقیقی نیز این گونه پیشنهاد شد؛ حق عضویت سالانه اشخاص حقیقی 32 هزار و 500 تومان، حق ورودی اشخاص حقیقی 50 هزار تومان، حق ورودی مشاوران200 هزار تومان، حق عضویت سالانه مشاوران 100 هزار تومان و حق عضویت فروشگاه ها 500 هزار تومان باشد.
حق عضویت اعضای جدید تا 6 ماه آینده به مدت 2 سال رایگان است.
درعین حال ورودیه برای شرکت هایی که کم تر از یک سال از ثبت آنها گذشته، رایگان است.
اعضای حاضر در جلسه پس از بررسی این پیشنهاد به آن رای مثبت دادند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :