آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197304
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 11:50
تعداد بازدید : 512

چراغ های روشن در منکر اصلی

هفته گذشته، هفته تجمعات بود؛ برخی قانونی برخی مناسبتی. دانشجویان و اتوبوسران ها دو قشری بودند که هفته گذشته در صدر رسانه های اجتماعی قرار داشتند.

بهار ادیبان
روز دانشجو
شانزدهم آذر ماه امسال بیش از سال های گذشته در رسانه های اجتماعی بازتاب داشت. خلاصه سخنرانی هایی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه ها انجام شد، دست به دست چرخید. سخنرانی محمود صادقی، نماینده ای که دو هفته پیش با استفاده از شبکه های اجتماعی خبر اقدام ماموران برای بازداشتش را در توییتر منتشر کرد و از حمایت مردمی برخوردار شد و نیز سخنرانی علی مطهری، ازجمله پر سر و صداترین سخنرانی ها در رسانه های اجتماعی بود. کاربران تنها به انتشار بخش هایی از متن سخنان این دو نماینده اکتفا نکردند و بخش هایی از فیلم سخنرانی های آنان را نیز در فضای مجازی منتشر کردند.  

تجمع اتوبوسران ها مقابل شهرداری
ابتدای هفته گذشته تجمع کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی مقابل شهرداری با هدف مطرح کردن درخواست دریافت حق مسکن، با ورود و برخورد نیروی انتظامی پایان یافت. این خبر به سرعت در رسانه های اجتماعی دست به دست شد و انتقاد و اعتراض بسیاری از کاربران را به دنبال داشت. در پی درگیری نیروی انتظامی و رانندگان اتوبوس، روز بعد اتوبوس ها به نشانه اعتراض با چراغ های روشن و سرعت 30 کیلومتر حرکت کردند که با این حرکت آنها نیز
 برخورد شد. 

مجوز پر اشتباه
انتشار خبر بررسی لزوم دریافت مجوز از سوی کانال هایی که عضو زیاد دارد نیز یکی از خبرهای پر سر و صدای هفته گذشته بود. هفته گذشته، وزیر ارتباطات اعلام کرد لزوم دریافت مجوز از سوی کانال های پرطرفدار در دست بررسی است و شورای عالی فضای مجازی نیز پیشنهاد داد کانال های بالای 5 هزار عضو برای مجوز گرفتن اقدام کنند. این خبر در رسانه های کشور اشتباه منتشر شد به گونه ای که اعلام می کرد صدور مجوز قطعی شده. این خبر از سوی بسیاری از کاربران منتشر و انتقاداتی درباره اقدامات دولت در این زمینه و نیز شیوه اطلاع رسانی رسانه ها در این باره مطرح شد. 

اینترنت، منکر اصلی
سخنان رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران، آیت الله موحدی کرمانی درباره فضای مجازی در رسانه های اجتماعی مورد توجه کاربران قرار گرفت. هر چند آیت الله موحدی کرمانی اینترنت و کاربران را آماج انتقادات تند خود قرار داد، اما کاربران بیش از اعتراض یا انتقاد، به شیوه ای متفاوت واکنش نشان دادند. آیت الله موحدی کرمانی اینترنت را بدتر از بد حجابی دانسته و از ائمه جماعت کشور خواسته است که «منکر اصلی یعنی اینترنت» را در خطبه ها فریاد بزنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :