آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197303
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 11:48
تعداد بازدید : 734

فهرست پر درآمدترین یوتیوبرهای جهان منتشر شد

70 میلیون دلار درآمد طی یک ماه برای 12 یوتیوبر

تولید ویدیو برای یوتیوب برخی ستاره های این پلات فرم را به درآمدهای نجومی رسانده است. مجله فوربس فهرستی از پردرآمدترین یوتیوبرهای جهان منتشر کرده است. مجموع درآمد ۱۲ نفر برتر بیش از ۷۰ میلیون دلار بوده است.


فناوران - یوتیوبر (YouTuber) به کسانی اطلاق می شود که خود را با استفاده از یوتیوب به جهان شناسانده اند. برخی از یوتیوبرها حالا تبدیل به ستاره های دنیای رسانه های آنلاین شده اند و از کار خود درآمدهایی نجومی دارند.ستاره های یوتیوب طیفی گسترده از نوجوانان و جوانان نسل اینترنت اند که با دوربینی در دست در شاخه های گوناگون مشغول فعالیت اند: از کمدی و مزاحمت (prank) و بازی های کامپیوتری تا تولید برنامه های آموزشی و علمی و گشت وگذار در دنیای مد و تکنولوژی.رده بندی پردرآمدترین ستاره های یوتیوب در مجله «فوربس» نشان می دهد که ۱۲ نفر برتر آنها در ۱۲ ماه گذشته در مجموع نزدیک به ۷۰ میلیون دلار درآمد داشته اند. درآمد ستاره های یوتیوب نسبت به سال گذشته افزایشی ۲۳ درصدی داشته است. آنها حالا تبدیل به «سلبریتی» شده اند و درآمدشان دیگر فقط از یوتیوب نیست؛ کتاب می نویسند، قرارداد فیلم امضا می کنند و از شرکت های تبلیغاتی هم دستمزدهای کلان می گیرند.
پسر 27 ساله؛ پردرآمدترین یوتیوبر
پردرآمدترین ستاره این رده بندی برای دومین سال متوالی پسر ۲۷ ساله ای از سوئد است که کانال PewDiePie را می گرداند. بیش از ۴۹ میلیون نفر مشترک کانال یوتیوب او هستند. مجموع بازدیدها از کانال او بیش از ۱۱ میلیارد بار است. او که با طنزی خاص بازی های کامپیوتری را بررسی می کند، در یک سال گذشته درآمدی ۱۵ میلیون دلاری داشته است.
  رومن اتوود؛ روی سکوی دوم
رومن اتوود با درآمد ۸ میلیون دلاری اش در جایگاه دوم نشسته. او و دوستانش به خیابان ها می روند و به خلاقانه ترین شکل های ممکن رهگذران را دست می اندازند. کانال یوتیوب او بیش از ۱۰ میلیون مشترک دارد. او کار یوتیوبش را پنج سال پیش با خالی کردن سطل آب یخ روی سر رهگذران در خیابان و ثبت تصاویر آن آغاز کرد. درآمد او نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته است.
سیستم کسب درآمد ستاره های یوتیوب تا اندازه ای متفاوت است. برخی از آنها با بهره گیری از تبلیغات بومی در محصولات ویدیویی خود پول می سازند، برخی برای محتوای تولیدی حامی مالی جذب می کنند و برخی پس از مشهور شدن قراردادهای کلان تبلیغاتی و انتشاراتی می بندند.
 کمدین های یوتیوب
لیلی سینگ، کمدین یوتیوبر با درآمد ۷/۵ میلیون دلاری اش در جایگاه سوم نشسته است. کانال او هم بیش از ۱۰ میلیون مشترک دارد.  زوج کمدین Smosh هم با ۷ میلیون دلار درآمد در جایگاه چهارم قرار گرفته اند. کانال آنها بیش از ۲۲ میلیون مشترک دارد.
 ویدیوبلاگر و درآمد 5 میلیون دلاری اش
یکی دیگر از ستاره های پردرآمد امسال یوتیوب، تایلر اوکلی، ویدیوبلاگر مشهور است که در کانالش چالش های دگرباشان جنسی را مطرح می کند و از عشق بی پایانش به غذا هم ویدیو می سازد. کانال یوتیوب تایلر در کنار درآمد ۵ میلیون دلاری، او را به کاخ سفید و جلسه ای با اوباما هم رساند.
او می گوید که یوتیوب این امکان را به شهروندان معمولی داده تا بی واسطه با دگرباشان جنسی روبه رو شوند، با آدم هایی نظیر او که بی پرده از زندگی شان می گویند و با شخصیت های مشابه در برنامه های تلویزیونی تفاوت اساسی دارند و به همین خاطر مخاطب با آنها احساس نزدیکی می کند.
  زوج کمدین Smosh
ستاره های یوتیوب گذشته از محبوبیت بالا، تاثیر و نفوذ چشمگیری هم بر مخاطبان عموما جوان شان دارند. آنها خاکی تر از ستاره های سنتی دنیای سینما و تلویزیون و موسیقی اند و به خاطر خودمانی بودن شان احترام ویژه ای نزد مخاطبان دارند. 
همین ارتباط ویژه آنها با مخاطبان است که درآمدهای نجومی هم برای شان به ارمغان می آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :