آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197301
تاریخ انتشار : 20 آذر 1395 11:46
تعداد بازدید : 454

رایانه های مجهز به ویندوز 10 به زودی خانه را کنترل می کنند

مایکروسافت در حال تکمیل نرم افزاری به نام Home Hub است که به کاربران رایانه های مجهز به ویندوز امکان می دهد فرمانهای صوتی صادر کنند، ابزارهای هوشمند متنوع خانگی را کنترل کنند و برای قرارهای ملاقات مختلف خود برنامه ریزی کنند.


فارس- Home Hub بخشی از به روزرسانی نرم افزاری رایگان برای ویندوز 10 محسوب می شود که برای تمام رایانه های شخصی قابل دسترس است و البته کاربران رایانه های لمسی بهتر می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. از این طریق به اشتراک گذاری محتوای ویندوز 10 میان رایانه های مختلف هم تسهیل می شود.
با استفاده از این خدمات صوتی، ورود به محیط ویندوز 10 از طریق بیان کلمه عبور ممکن است و کاربران می توانند با بیان نام برنامه های مختلف مانند تقویم و فهرست کارها آنها را فراخوان کنند.
دستیار صوتی کورتانا نیز از این طریق به صورت عمده به روز می شود و علاوه بر دریافت فرامین می تواند اموری مانند ایجاد فهرست ملاقات ها در تقویم برای کل اعضای خانواده را ممکن کند. این نسخه تازه از کورتانا که فعلا FamTana  نام گرفته، به شما امکان می دهد با صدای تان رایانه شخصی را راه اندازی کنید و از طریق سرویس های ثالث فایل های موسیقی را انتخاب و بر روی رایانه شخصی پخش کنید. یکی از برنامه های این سرویس که Connected Home نام  دارد، به شما امکان می دهد از طریق محیط ویندوز 10 به راحتی ابزار هوشمندی مانند ترموستات ها و لامپ های خانه را کنترل کنید. Connected Home در آینده با بیشتر لوازم هوشمند منزل نیز سازگار خواهد شد و حتی خواهد توانست ابزار و لوازم خانگی جدید که در منزل نصب می شوند را به محض اتصال شناسایی کند و آنها را به شبکه خانگی خود بیفزاید.
 Home Hub با تمام رایانه های شخصی مجهز به ویندوز 10 سازگار خواهد بود؛ ولی مایکروسافت برای تشویق دیگر شرکت ها به استفاده از آن قصد دارد رایانه های رومیزی جدیدی تولید کند که برای سازگاری با این نرم افزار جدید بهینه سازی شده و ارتقا یافته اند. این رایانه های جدید دارای نمایشگرهای بزرگ و لمسی هستند که برای دریافت فرامین دیگر نیازی به صفحه کلید ندارند و می توانند به راحتی در مکان هایی مانند آشپزخانه یا روی میز اتاق نشیمن نصب شوند. قرار است استفاده از Home Hub از سال آینده و همزمان با به روزرسانی گسترده ویندوز 10 ممکن شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :