آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197298
تاریخ انتشار : 20 آذر 1395 11:42
تعداد بازدید : 987

پیشنهاد ایران برای ایجاد پایگاه اطلاعاتی مکان محور منطقه ای

پیشنهاد ایران برای همکاری با سازمان همکاری های اقتصادی منطقه ای (اکو) برای استفاده و پیاده سازی «پایگاه داده مکان محور (SDI )» در دستور کار قرار گرفت.

مهر- بیست و هفتمین جلسه مشورتی منطقه ای کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) برگزار شد و پیشنهاد ایران برای همکاری میان کشورهای عضو اکو در جهت استفاده از اطلاعات داده مکانی (SDI) به منظوره بهره گیری در تصمیم گیری و تصمیم سازی های آگاهانه تر، ارایه و در دستور کار قرار گرفت. نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این جلسه با بیان اینکه امروزه، وجود بانک اطلاعاتی مناسب به منظور تصمیم سازی بهینه برای پیاده سازی برنامه های پیش بینی شده یک ضرورت محسوب می شود، گفت: دامنه اهمیت و گستره این موضوع تا حدی است که سازمان ملل متحد تقریبا در تمام بندهای تدوین شده برای اهداف هزاره جدید، بر لزوم داشتن بانک اطلاعات منسجم در هر بخش تاکید داشته است. وی افزود: به همین منظور هم تاکنون کشورهای مختلف هم در سطح ملی پایگاه ها داده چندوجهی طراحی کرده اند و هم در سطح منطقه ای، بخشی از اطلاعات موردنیاز برای همکاری را به اشتراک گذاشته اند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه این موضوع با عنوان «زیرساخت پایگاه داده مکان محور منطقه ای» در سطح دنیا شناخته می شود، گفت: ایران پیشنهاد می کند همکاری میان کشورهای عضو اکو در این حوزه عملیاتی شود و آمادگی خود را به منظور تبادل تجربیات و توانمندی های تکنیکی در این بخش اعلام می کنیم.
وی افزود: طی یک دهه گذشته در ایران نیز ایجاد «پایگاه های داده مکان محور چندوجهی» آغاز شده و در برخی استان ها به نتایج بسیار مطلوبی رسیده است.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: نظام تامین اطلاعات برای تصمیم گیری های مدیریتی در بخش های مختلف و اجرای پروژه های فرهنگی و اجتماعی بسیار با اهمیت بوده و با استفاده از ظرفیت های موجود در کشورهای عضو اکو می تواند نتایج بسیار مناسبی برای این کشورها به همراه داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :