آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197292
تاریخ انتشار : 20 آذر 1395 11:37
تعداد بازدید : 644

به دلیل نداشتن آنتی‌ویروس معتبر و به‌روز اتفاق افتاد

حمله موفق به 90 طلافروشی پایتخت

رییس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: هکرها ۹۰ سیستم رایانه ای طلافروشان پایتخت را به بدافزار کیلاگر آلوده کرده و ۳۴۸ میلیون ریال سرقت کردند.


پلیس فتا- سرهنگ محمد مهدی کاکوان با بیان اینکه متهمان پرونده با انتقال بدافزار کیلاگر به سیستم های طلافروشان تهرانی موفق شدند بیش از ۹۰ سیستم رایانه ای طلافروشی در تهران را آلوده کنند، گفت: شگرد این متهمان نصب بدافزار کیلاگر روی سیستم رایانه ای طلافروشی ها بود.
وی افزود: با نصب بدافزار کیلاگر علاوه بر سرقت اطلاعات موجود در سیستم های رایانه ای طلافروشان اطلاعات عملیات بانکی آنها نیز برای متهمان ارسال می شد.
رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان فقط توانستند ۳۴۸ میلیون ریال برداشت غیرمجاز از حساب طلافروشان انجام دهند، گفت: متهمان این پرونده اعتراف کردند که بدافزار کیلاگر را از طریق یک فلش روی سیستم های رایانه ای طلافروشی های برخی از مناطق تهران نصب کرده اند. کاکوان با بیان اینکه نداشتن یا به روز نبودن آنتی ویروس سیستم های رایانه ای این طلافروشی ها باعث شده است تا سیستم آنها به راحتی آلوده به بدافزار کیلاگر شود.
وی از تمامی کسبه به خصوص طلافروشان درخواست کرد حتما آنتی ویروس های سیستم رایانه ای خود را به روز کرده و از گرفتن فلش و حافظه های جانبی از دیگران و اتصال آن به سیستم رایانه ای مغازه خود جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: طلافروشانی که در این مدت از کسی فلش یا دیگر حافظه های جانبی گرفته اند و حتی گوشی های هوشمند دیگران را به سیستم رایانه ای خود نصب کرده اند، حتما برای به روزرسانی آنتی ویروس سیستم رایانه ای خود اقدام کنند.
رییس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه به هیچ عنوان اطلاعات بانکی خود از قبیل رمز اول و دوم، شماره کارت بانکی، تاریخ انقضا و cvv۲ رمز اعتبارسنجی را روی سیستم های رایانه ای ذخیره نکنید، گفت: حتما برای عملیات بانکداری اینترنتی از صفحه کلیدهای مجازی ارایه شده استفاده کرده و مراقب صفحات فیشینگ بانکی هم باشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :