آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197291
تاریخ انتشار : 20 آذر 1395 11:34
تعداد بازدید : 633

سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد:

فعالان افتا باید تا آخر دی پروانه بگیرند

سازمان فناوری اطلاعات در راستای ساماندهی خدمات امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا) و نیز بهره گیری از توانمندی فعالان این بخش، فراخوان همکاری اعلام کرد.


مهر- پیرو آیین نامه ساماندهی خدمات افتا در کشور، فعالان حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، ملزم به دریافت پروانه فعالیت (نما) از سازمان فناوری اطلاعات هستند.
تاکنون ۳۵ شرکت در حوزه خدمات مدیریتی افتا، ۳ شرکت در حوزه خدمات عملیاتی و ۱۲ شرکت در حوزه خدمات آموزشی افتا پروانه فعالیت دریافت کرده اند و در حوزه خدمات فنی تاکنون به شرکتی مجوز داده نشده است. در همین حال فعالیت ۱۲ شرکت در حوزه خدمات مدیریتی افتا و ۶ شرکت در حوزه خدمات آموزشی افتا در دست بررسی مدارک برای تمدید است؛ ازاین رو سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد که با همکاری مرکز مدیریت راهبردی افتا در نظر دارد برای توسعه کمی و ارتقای کیفی ظرفیت های فعال در زمینه ارایه خدمات افتا، از توانمندی شرکت های دارای تجربه در این زمینه
 استفاده کند.
براین اساس فراخوان ارایه پروانه فعالیت به متقاضیان حوزه افتا اعلام شده و متقاضیان دریافت پروانه در گرایش طرح ریزی معماری و زیرساخت امنیت، حداکثر تا پایان دی ماه زمان دارند نسبت به ارایه درخواست پروانه اقدام کنند.
طبق فراخوان اعلام شده، فعالان حوزه هایی همچون گرایش طرح ریزی معماری و زیرساخت امنیت، گرایش ممیزی انطباق استانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات و گرایش آزمون و ارزیابی امنیتی ازجمله حوزه هایی هستند که برای دریافت پروانه فعالیت در حوزه «نما» در اولویت خواهند بود.
متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط دریافت پروانه فعالیت خدمات افتا باید به نشانی nama.ito.gov.ir مراجعه و در صورت داشتن شرایط در «آیین نامه ساماندهی خدمات افتا» برای دریافت پروانه فعالیت اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :